29. novembrī Aizkraukles pilsētas kultūras namā un 30. novembrī Babītes novada kultūrizglītības centrā izskanēja trešā kokļu mūzikas festivāla „Gaismas ceļā" koncerti.
Uz koncertu Aizkrauklē devās arī Madonas kultūras nama kokļu ansamblis „Rasa" un J. Norviļa Madonas mūzikas skolas kokļu ansamblis (abu vadītāja – Inese Ābola).
Adventa laika koncertos tika atskaņota plaša, daudzveidīga latviešu mūzikas programma – oriģinālmūzika un tautas dziesmu apdares koklētāju ansambļiem, to skaitā seši pirmatskaņojumi. Festivālam jaunus darbus radīja Georgs Pelēcis, Raimonds Tiguls, Valdis Zilveris, Sarmīte Skrūzmane, Edgars Lipors un Inese Ābola. Festivāls kopumā pulcēja 360 dalībnieku no visas Latvijas. Šogad festivālā līdz ar apvienoto koklētāju ansambli muzicēja viesi – jauniešu koris „Maska" diriģenta Jāņa Ozola vadībā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 03.12.2014.
Autore: INESE ELSIŅA