No 22. līdz 25. oktobrim, skolēnu rudens brīvdienās, Madonā jau 26. reizi notiks mūzikas izglītības pasākums „Ģitāristu sesija”.
Sākot ar 1998. gadu, „Ģitāristu sesijā" ir piedalījušies 1699 dalībnieki no visas Latvijas. Daudzi no viņiem ir izveidojuši savas muzikālās karjeras, spēlē grupās un ir atzīti profesionāļi.
Sesijas dažādās meistarklases
Muzicēt, iegūt pieredzi un zināšanas šogad sesijā ir aicināti vokālisti, ģitāristi, basģitāristi, bundzinieki, koklētāji un ukulelisti. Sesijas nodarbības un meistarklases vadīs pieredzējuši Latvijas mūziķi, ar kuriem var iepazīties, skatot sesijas programmu.
Organizatori dalībniekiem un meistariem nodrošina guļvietas, ēdināšanu un saturīgu, kvalitatīvu apmācību programmu ar meistarklasēm, jam session, koncertiem un nepieciešamo tehnisko aprīkojumu.
Piedalīšanās sesijā ir ar dalības maksu, Madonas novada iedzīvotājiem būs atlaide – 60 eiro.
Sesijas virzība uz gala koncertu
„Ģitāristu sesija" radoši ir vērsta mūzikas virzienā, katra instrumentu grupa nometnes laikā iemācīsies savus priekšnesumus, tiks sacerēts un iestudēts oriģināls kopdarbs noslēguma koncertam. Pasākums noslēgsies ar koncertu Madonas kultūras centrā, ar dalībnieku un meistaru priekšnesumiem.
Sesija attīstās! Katram meistaram instrumentu grupās būs programmas, kurās tiks aprakstītas nodarbību tēmas vairākos līmeņos. Tā ietvaros mūzikas pedagogi varēs noklausīties speciālu programmu, lai varētu paaugstināt profesionālo pilnveidi un saņemt kvalifikācijas kursu apliecību. Programmas apgūšana nākamajos gados noderēs kā gida rokasgrāmata jaunajiem muzikantiem un satura rādītājs vingrinājumiem.
Balvas un draudzības apliecinājumi
Paredzēts, ka sesijas pēcpusdienās tiks veidoti jauktie – combo – sastāvi, kuros sesijas dalībnieki piedalīsies pēc stilistiskām interesēm. Katrs meistars sesijas gala koncertā pasniegs speciāli sagatavotu balvu savam labākajam skolēnam. Sesijas laikā tiks izveidots kolēģu pasts, kur dalībnieki varēs rakstīt ierosinājumus, kritiku, draudzības apliecinājumus vai novēlējumu kādai instrumentu grupai, arī konkrētam muzikantam.
Svarīgi ir uzlabot asinsriti, rūpēties par pasākuma ilgmūžību un informācijas pēctecību! Šogad varam lepoties ar gados jauniem pasniedzējiem, kuri mācīsies mācīt citus! Tie ir praulēnietis Maikls Drobins – basģitāra; alūksnietis Gustavs Stradiņš – bungas; tukumnieks Patriks Laus – elektroģitāra. Katrs no viņiem ir savas paaudzes autoritāte mūzikā, pieredzi guvuši jau nopietnos muzikālos projektos.
Pasākuma pievienotā vērtība
Sesijas pievienotā vērtība ir mūzikai svarīgu blakus tēmu iekļaušana programmā, stilistiskas skaidrojumi, nodarbību temati, kur akadēmiskā izglītība parasti atpūšas. Komponists, ģitārists un producents Ingars Viļums ar dalībniekiem runās par basu kā platformu un dziesmu radītprieku; Artis Gāga – par saksofona spēli, jazz improvizāciju; Gregs – blues, roka balādēm; Gints Smukais vēstīs par akustisko ģitāru, body percussion; Vita Krūmiņa – par bardu mūziku un tautasdziesmām; Ainars Virga – hard rock, jam session tradīcijām.
Klausītāju priekam un izaugsmei
Sesijā esam iekļāvuši arī jaunumu! Programmas esence būs meistarklases un koncerti, uz kuriem aicinām klausītājus. Uzstāsies ģitārists Mārcis Auziņš – fingerstyle, solo ģitāra un grāmatas prezentācija; ģitārists Gints Smukais; Egils Leimanis un trio „Avots" – folk fusion; Ingars Viļums – basģitāras un dzīves frekvences; Ainars Virga – hard jam; līvu dziesmas dziedās Atis Ieviņš! Var pieteikt savu dalību arī jam! Artis Gāga runās par improvizācijas provokācijām; Ainars Virga – hard rock ģitārspēli, jamsession tradīcijām. Dzirdēsim arī „Emilija un draugi" – konkursa „X faktors" uzvarētāju; grupu „Sub Scriptum", kas spēlē indie rock.
Sesijas cildenais mērķis
Piedaloties „Ģitāristu sesijā", dalībnieki gūs zināšanas, draugus un skatuves pieredzi muzikālo tradīciju veidotā gaisotnē, ņemot labākos piemērus no atzītiem profesionāļiem. Sesijas mērķis ir dot muzikālās izglītības pienesumu valstī un uzlabot izpildītāju mākslinieciskos sniegumus uz mazām un lielām skatuvēm.
Sesijas dalībnieku mērķauditorija ir gan mūzikas skolu un jauniešu centru mūzikas ceļa gājēji, gan koledžu studenti, gan jebkura vecuma un muzikālo interešu cilvēki, kuriem saistoša ir sesijas programma. Programma ir apstiprināta, meklējiet pieteikšanās iespējas FB un Google kontā!
01.10.2024.