Pagājušajā piektdienā un sestdienā Kurzemes reģiona pilsētās un
Ventspils koncertzālē „Latvija" norisinājās IV Latvijas orķestru
asociācijas rīkotais festivāls.
Tajā piedalījās ap 800 dalībnieku no
28 Latvijas jauniešu un amatieru simfoniskajiem un kamerorķestriem, to
vidū – arī Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas kamerorķestris diriģenta
Mārtiņa Berga vadībā.
Festivāla koncertos skanēja latviešu klasiķu un mūsdienu komponistu oriģinālmūzika, kā arī pasaules mūzikas akadēmisko žanru pērles un populāru melodiju aranžējumi jauniešu orķestriem.
Vērienīgais kultūras dzīves notikums aptvēra plašu Kurzemes reģionu, koncerti notika Ventspilī, Talsos, Kandavā, Skrundā, Rojā, Kolkā un Dundagā. Festivāla galvenais mērķis – valstiskā līmenī popularizēt Latvijas jauniešu un amatieru orķestru kustību, veicināt orķestru radošā potenciāla attīstību un savstarpējo sadarbību, kā arī aktualizēt kolektīvās muzicēšanas nozīmību kultūrizglītības nozarē.
Festivāla dalībnieki ir mūzikas un mākslas skolu, vidusskolu, augstskolu, kā arī dažādu kultūras iestāžu kolektīvi no visiem Latvijas reģioniem.
Festivāla noslēguma koncerts 30. novembrī izskanēja Ventspils koncertzālē „Latvija". Pie apvienoto simfonisko orķestru virsdiriģentu pults stājās arī J. Norviļa Madonas mūzikas skolas direktors Mārtiņš Bergs.
04.12.2019.