Koncertzālē „Cēsis" izskanējis jauniedibinātais festivāls „Pētera Vaska mūzikas aprīlis".
Festivāls tika veltīts izcilā latviešu komponista Pētera Vaska radītajai mūzikai. Tā ietvaros notika trīs koncerti, kuros skanēja komponista sarakstītā instrumentālā kamermūzika, kormūzika, bet festivālu vainagoja simfoniskās mūzikas koncerts. Noslēguma koncerts „Tālā gaisma", kas notika 28. aprīlī, pulcēja īpašus viesus –
paša komponista uzaicināto Zviedrijā dzīvojošo britu vijolnieku Hugo Tičati un Vaska draugu un domubiedru – somu diriģentu Juhu Kangasu. Solista un kamerorķestra „Sinfonietta Rīga" izpildījumā tika atskaņots Gidonam Krēmeram rakstītais vijoļkoncerts „Tālā gaisma". Prieks, ka augstvērtīgais notikums iedvesmoja daudzus mūsu reģiona cilvēkus gan no Madonas, gan Cesvaines, gan Vestienas.
08.05.2018.