Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejam šogad aprit 20 radošās darbības gadu. 20. oktobrī Pedvālē notiks šā gada radošās sezonas „Akmens. Cilvēks" svinīgs noslēgums un kataloga-albuma atvēršanas svētki.
Sarīkojums iesāksies pulksten divos dienā ar albuma „Pedvāle 20" atvēršanu. Kā „Staru" informē Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja kuratore Laura Miglone, albums tiek veidots kā mākslinieka Ojāra Feldberga personīgs stāsts par Pedvāles attīstību no 1991. gada līdz mūsu dienām. Mākslinieka komentāri un fotoattēli sniegs pārskatu par Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja dažādiem radošajiem procesiem gan mākslā, gan kultūras mantojuma saglabāšanas un attīstības jomās. Katalogu drukā SIA „Madonas poligrāfists". Tajā iekļauts Ojāra Feldberga izklāsts par Pedvāles muzeja idejas rašanos un muzeja izveidi, par tā koncepcijas – lauksaimniecības ainavas, dabas ainavas, mākslas un kultūras mantojuma integrācija vienotā vidē – realizāciju 20 gadu garumā. Lauksaimniecības ideja sākotnēji tika īstenota ar sakņu dārziem, kartupeļu laukiem, labības sējumiem, govīm, cūkām, zirgiem, bet vēlāk pārtapa akmeņu stādīšanā. Pārējās koncepcijas daļas veiksmīgi tiek realizētas līdz šodienai.
Kataloga-albuma 304 lappusēs ievietots liels daudzums fotoattēlu, kuros redzami radošie procesi un mākslas objekti, kuru sen vairs fiziski nav Pedvāles pļavās un gravās – ir tikai atmiņas un foto.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 17.10.2012.
Autore: INESE ELSIŅA