Ir uzvārījies lielais „Rudens kamermūzikas katls Jēkabpilī". Galvenais ugunskūrējs – Jēkabpils tautas nama vadītājs Aigars Godiņš.
Jau par tradīciju oktobrī kļuvušajā četru koncertu ciklā jēkabpiliešiem un pilsētas viesiem ir iespēja dzirdēt gan pašmāju mūziķus, gan Latvijā un pasaulē pazīstamus un atzītus māksliniekus.
Teju Lāčplēša dienas un valsts svētku priekšvakarā izskanēja cikla trešais koncerts, kurā varēja izbaudīt triju latviešu komponistu skaņdarbus diriģenta Mārtiņa Berga vadītā Jēkabpils pilsētas kamerorķestra izpildījumā.
Koncerta ieskaņā – Pētera Vaska „Vox amoris" („Mīlestības balss"), skaņdarbs vijolei ar orķestri. Pēteris Vasks, rudenīgi nostalģiskā noskaņojuma fonā, pilnībā ļauj iekust savā mūzikā. It kā vienkārši mūzikas izteiksmes līdzekļi, bet, savdabīgā veidā ievīti mūzikas audumā, vēstī to, ko bieži vien vārdos nespēj izteikt.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 04.11.2014.
Autore: INGRĪDA GAILĪTE
Foto no pasākuma