Ministru kabinets 9. jūnijā lēma palielināt apmeklētāju skaitu, kas vienlaikus var piedalīties kultūras pasākumos.
Tika noteikts, ka laika posmā no 10. līdz 30. jūnijam iekštelpās notiekošā kultūras pasākumā kopējais apmeklētāju skaits nedrīkst pārsniegt 100 personu, savukārt ārtelpās – 300 personu skaitu.
Ja objektīvi ir nepieciešama dažādu profesionālo un amatiermākslas kolektīvu dalībnieku atrašanās tuvākā savstarpējā distancē, tad drīkstēs neievērot divu metru distanci, – informē Kultūras ministrijas pārstāvji.
Kā obligāts nosacījums gan kultūras pasākumu norisē, gan kultūras iestāžu un izstāžu zāļu darbībā arī turpmāk noteikta divu metru distances ievērošana starp personām jeb četru kvadrātmetru platības uz vienu personu nodrošināšana (nepārsniedzot 50% no telpas ietilpības), biļešu iegāde tiešsaistē, izmantojot internetu (ja šāda iespēja ir nodrošināta), kā arī dezinfekcijas līdzekļu pieejamība roku un virsmu higiēnas nodrošināšanai pasākumu norises vietās un kultūras iestādēs, izstāžu zālēs.
12.06.2020.