Jau devīto gadu notiek Eiropas Muzeju nakts, un šogad tiek noslēgts triju gadu cikls, kas iezīmē trīskrāsaino dzintara tapšanas ceļu.
Iepriekšējos gados tā bija zilā jūra un zaļais mežs, šogad pienākusi kārta Latvijas sārtajam dārgakmenim – dzintaram.
Muzeju nakts ietvaros Madonas muzejā 17. maijā no pulksten 18 līdz vieniem naktī notiks pasākums „Pa dzintara pēdām". Dzintars laiku laikos ticis izmantots gan rotu gatavošanā, gan kosmētikā, gan apdziedāts dziesmās, arī Madonas muzejā palūkosimies uz dzintaru no dažādiem skatpunktiem. Būs iespēja piedalīties lielās gleznas „Priežu asaras" veidošanā, zīlēt dzintarā, fotografēties fotosalonā „Dzintara portrets", piedalīties radošajās darbnīcās, uzzinot vairāk par spožo saules akmentiņu, un uzzināt, kas ir „Dzintara ceļš". Turpinot tradīciju, arī šogad būs iespēja piedalīties orientēšanās spēlē „Sarkanais Madonā". Dalību sacensībām var pieteikt jau tagad, izlasot sacensību nolikumu un aizpildot pieteikuma anketu muzeja mājas lapā www.madonasmuzejs.lv. Mazākie muzeja apmeklētāji varēs piedalīties zīmējumu konkursā „Uzzīmē muzeja lielāko dārgumu". Kas ir šis dārgums, to varēs uzzināt pulksten 21.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 14.05.2014.
Autore: ZANE GRĪNVALDE,
muzeja izglītojošā darba nodaļas vadītāja