Ojāra Vācieša literāro prēmiju dzejā 2017. gadā saņēmusi Anna Auziņa par dzejas krājumu „Annas pūra govs".
Balvu saņēma arī izdevniecība „Neputns" par Annas Auziņas dzejas krājuma „Annas pūra govs" izdošanu.
Bez tam Ojāra Vācieša literārās prēmijas dzejā žūrija šogad nolēma piešķirt divas veicināšanas balvas, kuras saņēma Jānis Tomašs par dzejas krājumu „Melnie darba cimdi" un Andris Ogriņš par dzejas krājumu „Debesu punkti". Kopumā šogad Ojāra Vācieša prēmijai bija izvirzīti 10 dzejoļu krājumi.
Atcerēsimies, ka Carnikavas novada dome Ojāra Vācieša literāro prēmiju dzejā iedibināja pirms 15 gadiem, un tās mērķis ir godināt izcilā latviešu dzejnieka Ojāra Vācieša piemiņu, popularizēt un atbalstīt Latvijas dzejnieku jaunradi, sekmēt jauno dzejnieku radošo darbību. Šogad domes deputāti nolēma palielināt prēmijas fondu līdz 1000 eiro pēc nodokļu atskaitīšanas.
Līdz šim Ojāra Vācieša prēmiju ir saņēmuši dzejnieki Inga Gaile, Inese Zandere, Andra Manfelde, Jānis Rokpelnis, Pēteris Brūvers, Ronalds Briedis, Anna Dzintare, Imants Auziņš, Leons Briedis, Anna Auziņa, Edvīns Raups, Amanda Aizpuriete un Māris Salējs.
Ojāra Vācieša literārās prēmijas dzejā pasniegšanas sarīkojuma noslēgumā skatītāji klausījās Latvijas Radio kora koncertu, kā arī varēja aplūkot O. Vācieša un I. Ziedoņa brālībai veltītu izstādi „Dzejas dižkoki" no O. Vācieša memoriālā muzeja krājumiem.
18.10.2017.