Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Novēl pozitīvu skatu uz dzīvi

INESE ELSIŅA

Autors • 20.05.2024.

Novēl pozitīvu skatu uz dzīvi
Burtu lielums

Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ilggadējā direktore Līvija Zepa noslēgusi savas darba gaitas, un 14. maija pēcpusdienā Madonas muzeja kolektīvs, novada pašvaldības pārstāvji un muzeja tuvākie kaimiņi teica pateicības vārdus par sadarbību.

Madonas novada pašvaldības priekšsēdētājs Agris Lungevičs, priekšsēdētāja vietnieki Zigfrīds Gora un Artūrs Čačka, Madonas novada vecākā speciāliste kultūras jomā Daiga Torstere, Sarkaņu pagasta tautas nama "Kalnagravas" un Amatu skolas vadītāja Valda Kļaviņa, Madonas novada bibliotēkas direktore Imelda Saulīte, Madonas novada Tūrisma informācijas centra speciāliste Sanita Soma un laikraksta "Stars" pārstāvji Līvijai Zepai teica paldies par sadarbību, ieguldīto darbu un veltīto laiku muzeja attīstībā, pilnveidošanā un kultūras mantojuma vērtību saglabāšanā.
Sabiedrība lepojas, ka ar savu krājumu, Izstāžu zālēm, Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuvi Sarkaņos un Haralda Medņa kultūrizglītības centru "Dziesmusvētku skola" Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs ir viens no senākajiem un lielākajiem muzejiem reģionā.
– Ir noiets noteikts ceļa posms; kā ir veicies – paši zināt. Es teiktu – gan uz augšu, gan leju, – savu redzējumu pauda Līvija Zepa. – Katrā ziņā man vienmēr laimējies ar vadītājiem – gan Muzeju pārvaldē, gan novada domē nav bijuši vadītāji, kas cērt dūri galdā, lamā, kliedz un pārmet. Ja aizrāda, tad taisnīgi, un pats galvenais – vadītājam arī jābūt taisnīgam, ar prasmi saredzēt, kas ir pabeigts, kas nav. Muzejs vienmēr darbojies ar saviem draugiem – gan vietējiem, gan novadniekiem un citiem. Madonas muzejam bijusi intensīva sadarbība ar vairāku valstu vēstniecībām. Paldies kolēģiem novada bibliotēkā – īpaši direktorei Imeldai Saulītei, jo viena uz otras pleca esam varējušas gan izraudāt prieka, gan skumju asaras.
Visiem darbiniekiem muzejā Līvija Zepa teica sirsnīgu pateicību, izsakot prieku par jaunajiem kolēģiem, vēsturniekiem: – Darba, mīļie kolēģi, jums šogad būs ļoti daudz. Sāciet jau skatīties, vai visu to, ko esat saplānojuši, varēsiet paveikt. Muzejam šogad ir apaļa jubileja (20. septembrī apritēs 80 gadi, – aut.), atcerieties uzaicināt tos, kas muzejā ir strādājuši, kas ļoti tuvu muzejam ir bijuši.
Atskatoties uz līdzšinējo darbu, tika pieminētas vairākas balvas, ko muzejs ir saņēmis, arī Starptautiskā Muzeju padomes (ICOM) balva par labām izstādēm, kuras savā laikā veidojuši vēsturnieki Brigita Balode un Indulis Zvirgzdiņš. – Šodien saskāros ar zīmīgu notikumu – kārtojot arhīvu, atradu iepriekšējās muzeja direktores Elzas Rudenājas atmiņas par mūsu muzeja pirmajiem gadiem, – vēstīja Līvija Zepa. – Šīs nelielās trīs lapas ik pa brīdim man pazuda. Vai Rudenājai būtu kas nepaticis? Katrā ziņā šodien ir nedaudz smeldzīgi. Muzejā pavadīts krietns laika sprīdis, esmu pateicīga, ka man bijusi iespēja strādāt tik skaistā vidē, sakoptā kabinetā. Savu arhīvu gan pabeigšu sakārtot tikai rudenī.
– Esam dāvājuši cits citam abpusēju enerģiju, smēlušies viens no otra, kaut ne vienmēr bijis viegli, – muzejnieku vārdā pateicās mākslas nodaļas vadītāja Elīna Krupko. – Muzejā direktores amatā esat pavadījusi nedaudz vairāk par 33 gadiem. Vienmēr visos darbos esam tikuši uz priekšu. Tas, ko gribam jums novēlēt nākotnei, ir krāsainība un pozitīvs skats uz dzīvi.

21.05.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px