No 23. marta līdz 21. aprīlim Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde „Novadnieki – simtgadnieki", kas veltīta trim māksliniekiem.
Izstāde ļauj iepazīties ar māksliniekiem, kuri savas dzīves gaitas uzsākuši Madonas novadā. Diviem no viņiem šogad apritētu apaļi simt, trešais svinētu jau simt divdesmito dzimšanas dienu.
Vecākais no trijotnes ir Pēteris Runģis, dzimis 1893. gadā Bērzaunes pusē. 1913. gadā dzimis kusēnietis Alfejs Bromults un Bruno Sipāns, kas savu bērnību un jaunību pavadīja Vējavas pagastā (pēc novadu reformām pagasts atrodas Ērgļu novada Jumurdas pagasta teritorijā).
Gleznotājiem ir kopīgs ne tikai tas, ka viņi ir nākuši no Madonas puses, visi savulaik ir studējuši Latvijas Mākslas akadēmijā. Pēteris Runģis 1931. gadā beidza Latvijas Mākslas akadēmijas Vilhelma Purvīša Dabasskatu meistardarbnīcu ar diplomdarbu „Dzimtenes laukos". Bruno Sipāns 1943. gadā absolvēja Latvijas Mākslas akadēmijas Figurālās glezniecības meistardarbnīcu ar diplomdarbu „Gleznotāja darbnīcā". Šajā meistardarbnīcā no 1940. līdz 1944. gadam studēja arī Alfejs Bromults, tomēr mākslinieka plānus un ieceres izjauca karš, jo diplomdarbs „Gadatirgus" tā arī palika nepabeigts.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 26.03.2013.
Autore: MONTA CIMDIŅA