Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Novadnieces Aijas Ozoliņas personālizstāde

MONTA CIMDIŅA, muzeja mākslas nodaļas vadītāja

Autors • 30.05.2017.

Novadnieces Aijas Ozoliņas personālizstāde
Burtu lielums

Pilsētas svētku ietvaros Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā tiks atklāta novadnieces, mākslinieces Aijas Ozoliņas retrospektīva izstāde „Mana vieta".

Izstāde sniegs plašu ieskatu grafiķes radošajā darbībā, sākot no 20. gadsimta septiņdesmitajiem gadiem līdz pat mūsdienām, ļaujot iepazīties ar darbiem, kas tapuši oforta, sietspiedes, pasteļa un guašas tehnikās.
Aija Ozoliņa dzimusi 1932. gada 16. jūlijā Madonas novada Veckalsnavas pagasta mājās „Rīziņos", kur māksliniece joprojām pavada laiku no agra pavasara līdz vēlam rudenim. Sarunā grafiķe reiz izteica domu, ka, ja viņai un arī vīram Aleksandram Dembo (1931-1999) nebūtu bijusi nepieciešamība Rīgā pelnīt naudu, tad dzimtajā vietā būtu pavadīts ne tikai vasaras atvaļinājums, bet daudz vairāk laika.
To, ka dzimtā vieta māksliniecei ir ļoti svarīgs iedvesmas avots, kādā intervijā 1983. gadā minēja arī viņas vīrs A. Dembo, sakot: „Tur katra vieta runā tieši ar tevi. Ozols, puķe, ezers… Noskaņas, kas neatkārtojas, kaut redzētas neskaitāmas reizes. No šejienes Aijas darbos ienāk arī tik dažādas dabas formas un ritma kustība."
Par to būs iespēja pārliecināties izstādē, kuras nosaukums ņemts no deviņdesmitajos gados radītās lielformāta sietspiedes sērijas „Darbi". Aijas Ozoliņas daiļradē ļoti izteikti iezīmējas periodi, kad viņa vairāku gadu garumā strādā pie noteiktas tēmas. Plašākai publikai visvairāk pazīstama viņas radītā kluso dabu sērija, bet izstādē būs iespēja iepazīties arī ar mazāk zināmiem darbiem no sērijas „Gliemežnīcas", „Virpulis", „Veltījums Kandinskim".
Izstādē būs eksponēti darbi no Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja kolekcijas, un mēs tiešām varam būt lepni, ka šāda nozīmīga kolekcija atrodas muzeja krājumā. Par to īpaši jāpateicas māksliniecei Aijai Ozoliņai, kas savu radošo mantojumu uzdāvināja muzejam, un arī Madonas novada pašvaldībai, kas muzejam ļāva atsevišķus darbus nopirkt.
Aicinām ikvienu interesentu uz izstādes atklāšanu sestdien, 3. jūnijā, pulksten 14 muzeja izstāžu zālēs. Pasākumā spēlēs Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas audzēkņi Andreja Cepīša vadībā.

31.05.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px