Vispārizglītojošo skolu 2.-4. klašu kori šai pavasarī tika aicināti piedalīties konkursā „Tauriņu balsis 2016".
Konkursu organizēja Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar pašvaldībām.
Konkursa 1. kārta notika Madonā, uz otro kārtu Cēsīs 21. aprīlī tika izvirzīts Madonas pilsētas 2. vidusskolas koris, diriģente Anita Melnupa, un Madonas pilsētas 1. vidusskolas koris, diriģente Ija Voiniča.
Kori izpildīja trīs izvēles dziesmas: vienu no „Tauriņu balsis 2016" repertuāra, latviešu tautas dziesmas apdari un latviešu autora oriģināldziesmu. Abi kolektīvi ieguva augsto 1. pakāpi, ierindojoties labāko Vidzemes reģiona koru skaitā.
27. maijā Cēsu pusē notiks Vidzemes reģiona 2.-4. klašu koru salidojums „Tauriņu balsis". Uz to dosies minētie Madonas skolu kori, kā arī Bērzaunes pamatskolas sākumskolas koris diriģentes Ināras Stepānes vadībā.