Pagājušā mācību gada pašā noslēgumā skolēni no pamatskolām un vidusskolām tika aicināti piedalīties skolotājai un dzejniecei Adinai Ķirškalnei veltītā atmiņu tēlojumu konkursā "Pie saulespuķes pieturos". Paskrēja vasara ar skopo sauli un bagātīgo lietu, un Vecpiebalgas vidusskola kopā ar Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju skolēnu darbu autorus aicināja uz noslēguma pasākumu.
9. septembrī visi dalībnieki ar saviem skolotājiem devās uz Vecpiebalgu, lai ar piemiņas brīdi jaunajos kapos godinātu rakstnieci. Katrs nolika savu svecīti, līdzi liekot arī kādu labu domu un gaišu prieku par to, ka mums vēl aizvien ir dzīvi Adinas Ķirškalnes darbi.
Pasākums turpinājās Vecpiebalgas vidusskolas zālē, kur tika sumināti dalībnieki un laureāti.
Jauniešu darbus vērtēja žūrija: Beāte Ozoliņa, Sarma Rudenāja, Inguna Bauere, Līva Grudule, Didzis Sedlenieks.
Žūrijas locekļu vidū bija arī rakstniece Inguna Bauere, kas tāpat kā citi vērtētāji izteicās, ka bērniem savos darbos ir jābūt radošākiem. Jāmācās izprast, kas ir tēlojums, kas – atstāstījums. Tāpat kā putnēniem, kas sāk lidot, sākumā tas sanāk neveikli, bet, neatlaidīgi lidojot, mēs redzam, cik eleganti laižas vanags. Arī bērniem soli pa solim jāmācās un jāsaprot, kā tas ir – rakstīt tēlaini.
Interesanti runāja Beāte Ozoliņa, kas ir Madonas Grāmatu draugu biedrības vadītāja, jo no bērnu darbiem bija izvilkusi domu pērlītes. Bērni ar lielu uzmanību klausījās nolasītās domas, jo katrs centās saklausīt savējo. Redzēju, kā daži ar neviltotu smaidu saskatās ar savu skolotāju, jo nolasīts tika viņa darba fragments.
Savukārt rakstniece Inguna Bauere un Sarma Rudenāja savas simpātijas izteica ar piemiņas dāvanu – grāmatu. Interesanti, ka abām domas ir saskanējušas, un šīs balvas saņēma Linda Kalniņa no Degumnieku pamatskolas un Kristiāna Annija Spirģe no Jaunpiebalgas.
Apbalvoto skolēnu pulks ir plašs. Pamatskolas klašu grupā pirmā godalga tika pasniegta Vecpiebalgas vidusskolas skolniekam Ralfam Kuzmanam, otrā godalga – Vecpiebalgas vidusskolas skolniecei Valērijai Tolkunovai, bet trešā vieta – Degumnieku pamatskolas skolniecei Lindai Kalniņai. Vidusskolas klašu grupā pirmā godalga tika piešķirta Madonas Valsts ģimnāzijas audzēknei Mārai Karlsonei un Vecpiebalgas vidusskolas audzēknei Ritai Ozolai, otrā godalga – Vecpiebalgas vidusskolas audzēknim Jēkabam Zommeram, trešā vieta – Jaunpiebalgas vidusskolas audzēknei Kristiānai Annijai Spirģei.
Priecē, ka no Madonas novada skolām bērni piedalās šajā konkursā. Pārstāvēta bija Mētriena, Degumnieki, Madona un Lazdona.