J. Norviļa Madonas mūzikas skola var būt gandarīta, jo 13. martā Ogrē notikušajā kamermūzikas konkursā „Musica da Camera" vijoļspēles skolotājas Velgas Sokirkas vadītais stīgu trio un diriģenta Mārtiņa Berga vadītais kamerorķestris ieguva augstas vietas.
Līdzīgi kā dārznieks, kas kopj savu dārzu un nepārtraukti rūpējas par to, arī diriģents atbild par savu „muzikālo dārzu". Laba muzicēšanas tradīcija neizaug vienā dienā, tai pamatā ir neskaitāmi mēģinājumi, kuros izlieto sviedru daudzums nav izmērāms.
6. klases puišu trio – Ričards Gurskis, Artūrs Biķernieks un pianists Lauris Dārznieks – ar savu priekšnesumu konkursā nopelnīja I vietas diplomu un savu pirmo algu (katrs Ls 20). Tas priecēja ne tikai trio vadītāju Velgu Sokirku, bet arī vijoļspēles skolotāju Guntu Elksnīti un klavierspēles skolotāju Tatjanu Savicku, kuras neskaitīja ieguldītā darba stundas, panākot profesionāli augstu skanējumu. Ir patīkami no kaimiņskolu pedagogiem saņemt komplimentus ansambļa adresē. Arī Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolas mācībspēks Osvalds Šneiders ir ieinteresēts puišus paturēt redzeslokā, uzskatot mūsu zēnus par ļoti perspektīviem vijolniekiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 26.03.2013.
Autore: INGRĪDA GAILĪTE,
direktora vietniece mācību darbā
SANDIJAS VEIPAS foto