Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Mūziķi no Francijas koncertēs Madonā

INESE ELSIŅA

Autors • 01.10.2018.

Burtu lielums

Baltijas valstu tūres ietvaros piektdien, 5. oktobrī, pulksten 19 Madonā viesosies franču saksofonu kvartets „Quatuor Machaut".

Franču apvienība „Quatuor Machaut" mūzikā atradusi savu unikālo pieeju agrīnās polifoniskās mūzikas un improvizācijas kombinācijā. Kvarteta mājvieta ir Orleāna Francijā. Viņi ir aktīvāko Francijas džeza skatuves mūziķu apvienības „Tricollectif" dalībnieki. Madonā kvartets viesosies Baltijas turnejas ietvaros. Vēl saksofonu kvartetu būs iespējams dzirdēt Liepājā un Lūznavas muižā.
Kvartets „Quatuor Machaut" izveidots 2011. gadā. Tā nosaukums izvēlēts par godu komponistam Gijomam de Mašo (1300-1377). Pēc tam, kad saksofonists Kentēns Biardo (Biardeau) sev atklāja Gijoma de Mašo pirms vairāk nekā 600 gadiem sacerēto skaņdarbu „Mūsu Dievmātes mise" (Messe de Notre Dame) vīrieša balsij, mūziķi izbrīnīja tā mūsdienīgums. Vēloties apmierināt savas slāpes pēc šajā skaņdarbā ietvertās muzikālās izdomas, bagātās harmonijas, ritma spēles un improvizācijas apzināšanas, Kentēns ap sevi sapulcināja vēl citus saksofonistus – Simonu Kuratjē (Couratier), Fransisu Lekuentu (Lecointe) un Gabrielu Lemēru (Lemaire), lai piedāvātu minētās mises lasījumu saksofonu kvarteta izpildījumā un radītu īpašu Mašo veltītu programmu.
Uz koncertu Madonas kultūras namā ieeja ir bez maksas. Lūgums izņemt bezmaksas ieejas kartes kinoteātra „Vidzeme" kasē.


02.10.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px