Vasara ir laiks, kad tuvākus un tālākus ceļus pie saviem klausītājiem mēro dažādas mūziķu apvienības.
Aizvadītajā svētdienā Cesvainē, Lubānā un Madonā viesojās Rīgas Sv. Jēkaba katedrāles mūziķu grupa „Ex Animo", lai sniegtu skanīgu (vairākas ģitāras, sintezatori, perkusijas, flauta) koncertu. Kā pastāstīja grupas dalībnieki, viņiem ir vēlme izdot grupas otro kompaktdisku, tāpēc apceļo Latvijas draudzes, muzicē un aicina cilvēkus sniegt savu atbalstu. Grupā dzied arī madoniete Guna Sterinoviča, ko nereti var sastapt Madonas katoļu draudzes korī.
Viesos dodas ne tikai rīdzinieki, muzikālus ceļus plāno arī madonieši. 28. jūlijā Rekovā un Viļakā muzicēja Madonas katoļu draudzes pārstāvji Daces Sinātes vadībā. 4. augustā garīgās mūzikas ansamblis uzstāsies Barkavas katoļu baznīcā, savukārt 9. augustā pulksten 22 ansamblis sniegs priekšnesumus Mārcienā, laukumā pie bibliotēkas, Mārcienas astoņsimtgades svinību ietvaros.
Dziesmas un lūgšanas būs ceļabiedros arī Madonas katoļu draudzes organizētajā svētceļojumā uz Aglonu. Kā uzsver priesteris Rihards Rasnacis, svētceļojums 7. augustā pulksten 15 sāksies no Madonas katoļu baznīcas un turpināsies cauri Barkavai, Varakļāniem, Viļāniem, Preiļiem. Svētceļojumam aicināti pievienoties arī cilvēki bez kristīgā stāža. Pirmajā dienā būs jānoiet salīdzinoši neliels kilometru skaits – vien nieka 10 kilometru.
Autore: INESE ELSIŅA