Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Mūzikas skolas audzēkņi spēlē ar orķestri

INESE ELSIŅA

Autors • 16.05.2017.

Mūzikas skolas audzēkņi spēlē ar orķestri
Burtu lielums

Piektdien, 19. maijā, izlaidumu svinēs Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas šā gada absolventi. Ziedi, mūzika un sirsnīga pateicība saviem skolotājiem šai dienā sasniegs emociju kulmināciju.

Prasmes, ko skolas audzēkņi apguvuši mācību gadu laikā, varējām novērtēt arī 6., 7. maijā, kad Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas konkursa „Muzicējam kopā ar orķestri" solisti kopā ar Vidzemes augstienes kamerorķestri Mārtiņa Berga vadībā sniedza koncertus Cesvaines vidusskolā un Madonas kultūras namā. Kā solisti koncertos uzstājās Paula Silava (flauta), Katrīna Štromberga (vijole), Jāzeps Mālnieks (eifonijs), Ernests Rijnieks (klavieres), Patriks Rafaels Klūga (klavieres), Krišjānis Rudzāts (akordeons), Gusts Jekociņš (mežrags), Armands Zālītis (čells), Valērija Dmitrijeva (vijole) Linda Šnepste (vijole), Zane Gerenberga (saksofons), Elīna Čeprova (flauta), Ričards Gurskis (vijole). Koncerta priekšnesumus audzēkņiem palīdzēja sagatavot skolotāji: Inese Freija, Velga Sokirka, Silvija Bērziņa, Tatjana Savicka, Līga Cepīte, Ilze Petrovska, Gunta Riekstiņa, Artūrs Grandāns, Arturs Kloppe un Andrejs Cepītis.
Madonas kultūras namā kamerorķestra koncerts vienlaikus bija kā velte mūsu novada aizbildņu ģimenēm un audžuģimenēm.
– Madonas novada bāriņtiesa uz šo koncertu aicināja aizbildņus, audžuģimenes un, protams, visus mūzikas mīļotājus. Sirds gaismu nevar aizstāt mākslīgas gaismas apgaismojums, kaut tajā būtu visas krāsas un vielas, kas dabiskajā saules gaismā. Mākslīgais apgaismojums var apžilbināt acis, bet cilvēka dvēseli neapgaismos, prātu nedarīs vieglu un līksmu. Mūsu zemi saule mīl četrus, piecus mēnešus gadā, un šai laikā Latvija ir visskaistākā. Tomēr ir arī cita saule, kas liek smaidīt cilvēka vaigam. Šī saule ir prieks, sirsnība, laipnība, ko cilvēks nes savā sirdī, un tai cilvēka dzīvē nav mazāka nozīme kā debesu saulei. Paldies par jūsu dāvāto sirds sauli apkārtējiem! –
uzrunājot klātesošās audžuģimenes un aizbildņus, teica Madonas novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Inga Lediņa.
Komentējot koncerta programmu un izpildītājus, Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas direktors un Vidzemes augstienes kamerorķestra diriģents Mārtiņš Bergs uzsvēra, ka mūsu pilsētā ir valstī labākie pūtēju orķestri – Andreja Cepīša vadītais Madonas pūtēju orķestris kur vien aizbrauc, konkursos gūst zelta medaļas, un Artura Kloppes vadītais mūzikas skolas orķestris „Vivo" šai pavasarī savā grupā tāpat izcīnīja 1. vietu. Otro gadu līdera pozīcijas apliecinājis arī Madonas mūzikas skolas simfoniskais orķestris. Koncerts līdz ar to bija orķestra dalībnieku skaista prezentācija.

17.05.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px