Aizvadītajā sestdienā Madonas kultūras namā notika Madonas un citu novadu dziedošo un muzicējošo ģimeņu „Spiets" koncertā „Vidzeme un Latgale sasaucas".
Savulaik tik populārās dziedošo ģimeņu kustības „Spiets" krustmāte Madonas rajonā Anita Kļaviņa uz skatuves bija pulcējusi ģimenes, kas guvušas panākumus ģimeņu dziedāšanas svētkos televīzijā.
– Šodien darbs ir nolikts malā un vārds tiek dots dziesmai un mūzikai, – atklājot sarīkojumu, sacīja Anita Kļaviņa. – Esam brīdī, kad klāt Mārtiņi un ziemai vārti ir vaļā. Mārtiņi ir gadskārtu ieražu svētki, kad klājam baltu galdautu, svinam mīlestības svētkus, dziedam mīlestības dziesmas savai tēvu zemei, ģimenēm, draugiem, bet pāri visam ir Dieva mīlestība.
Sarīkojuma vadītāji – Latvijas Kultūras koledžas režijas fakultātes audzēknis Kristaps Šķēls un Madonas Valsts ģimnāzijas audzēknis Matīss Budovskis – abi ir Anitas audzēkņi skatuves runas žanrā. Matīss šogad plūca laurus Vidzemes novada Andrejam Eglītim veltītajā dzejas runas konkursā. Tajā varēja lasīt arī paša sacerētu dzejoli, un Matīss ar dzejoli „Latvietim būt" izpelnījās nedalītu žūrijas uzmanību. Par jaunieša dzejas izjūtu pārliecinājās arī sarīkojuma dalībnieki, kas noklausījās ne vienu vien Andreja Eglīša dzejas rindu Matīsa sniegumā. Līdzās ģimenēm pasākumā uzstājās arī citi talantīgi jaunieši. Imanta Kalniņa dziesmu „Zilais putniņš", piemēram, izpildīja Madonas Valsts ģimnāzijas audzēkņi Zane Radžēle un Didzis Melderis, vokālā pedagoģe Anita Kļaviņa, pie klavierēm Artūrs Grandāns.
Kā jau Mārtiņdienā, bijām liecinieki Mārtiņbērnu apmeklējumam. Pēc mūsu senču tradīcijām ar Mārtiņiem sākās budēļos iešana, kas turpinās visu ziemu līdz pat Meteņiem. Ķekatnieku rosība, dziesmas un teātra izrādes, kā arī bagātīgi tirdziņi –
tā ir Mārtiņdienas neatņemama sastāvdaļa. Mārtiņbērnu lomā Madonas kultūras namā iejutās Vītolu ģimene, 2009. gada LNT muzikālā šova „Ģimeņu dziedāšanas svētki" laureāti.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 14.11.2012.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto