Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Muzeju nakts „Skroderdienu” zīmē

Redakcija

Autors • 17.05.2022.

Muzeju nakts „Skroderdienu” zīmē
Burtu lielums

14. maijā „Braku" muzejā pēc divu gadu pārtraukuma jauki aizritēja Muzeju nakts, šogad „Skroderdienu Silmačos" zīmē, jo pagājuši 120 gadi, kopš iestudēta Rūdolfa Blaumaņa komēdija.

Bija satraukums un bažas, vai būs cilvēki, vai esam vajadzīgi pēc pandēmijas ierobežojumiem un stingrajiem noteikumiem. Viss bija kārtībā – apmeklētāji nāca un nāca, visbiežāk tās bija ģimenes ar bērniem, un muzejā par visiem –
gan lieliem, gan maziem – bija padomāts.
Muzeju nakts pasākuma laikā varēja skatīties āra kino, kurā rādīja Latvijas Nacionālā teātra 1986. gada „Skroderdienu Silmačos" izrādi Druvienā. Par to paldies Valdai Putenei un viņas darba komandai no Druvienas. Valdas palīgi arī vadīja divas darbnīcas – Silmaču pankūku cepšanu un Jāņu vainagu pīšanu.
Vienā no muzeja ēkām varēja veikt visdažādākos uzdevumus, kas saistīti ar lugu „Skroderdienas Silmačos", – minēt vārdus, savienot pareizi teicienus, noskaidrot seno vārdu nozīmi, sakārtot lugas varoņu vārdus alfabēta secībā. Paldies Mārītei Breikšai un Zintai Saulītei.
Pie rijas čakli rosījās Sandra Stankeviča ar palīgiem un aicināja zīmēt, veidot dabas ziedu glezniņu, minēt vārdus, aust Pindacīšas lakatu, nest ūdens nēšus. Šeit labprāt uzkavējās ģimenes ar bērniem un nesteidzīgi veica uzdevumus.
Dzīvojamajā mājā darbojās Liena Bukovska ar savējiem, lai mudinātu aust, krāsot, likt velniņu puzli, pārģērbjoties iejusties kādā Blaumaņa darbu tēlā. Apmeklētājiem te ļoti patika, jo mājā bija patīkami silts un atmosfēra jauka un sirsnīga. Ieejot viesu istabā, laipni sagaidīja kūku cepēja Kristīne Liģere, lai piedāvātu savus brīnišķīgos kulinārijas brīnumus – pīrādziņus, sāļās un saldās kūkas, vafeles un ruletes. Tā nu bija varen jauka darbnīca, jo vēders vēsajā naktī prasīja savu tiesu.
Apmeklētāji nāca un gāja, priecājās par harmonisko noskaņu, katrs uzkavējās un baudīja sev tīkamās nodarbes vai vienkārši izstaigāja muzeju un tā teritoriju. Paldies visiem Muzeju nakts palīgiem, apmeklētājiem, kuri nenobijās no vēsā un brīžiem lietainā laika. Mums kopā bija silti un jauki, jo vienoja atkaltikšanās prieks.

ZINTA SAULĪTE,
„Braku" muzeja vadītāja

18.05.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px