19. maijā septīto gadu Brāļu Jurjānu memoriālajā muzejā „Meņģeļi" tika aizvadīta Muzeju nakts.
Tās devīze – „Zilā krāsa – jūra". Jau krietnu laiku iepriekš notika sagatavošanās darbi – tika meklēti tērpi, gādāti atbilstoši aksesuāri, lai Muzeju naktī „Meņģeļu" klētiņa pārtaptu par kuģi un pagalmā būtu redzami zvejas tīkli un murdi.
„Meņģeļi" ir vieta, kurā jāskan mūzikai, tāpēc Muzeju nakts pasākums iesākās ar koncertu „Pūt, vējiņi". Skanīgākās latviešu tautas dziesmas un mūsdienu dziesmas par ezeriem, jūrām, ūdeņiem un zilo krāsu izdziedāja Ērgļu bērnu vokālie ansambļi „Ķipari", „Čiksas", „Harmoniskais TRIO" un Jumurdas sieviešu vokālais ansamblis (vadītāja Ieva Vilnīte). Ar dziesmām un emocionālu iestudējumu bija ieradusies arī jauniešu komanda no Septītās dienas adventistu draudzes. Uz kuģa neiztikām bez kapteiņa, kas publikai uzdeva dažādus jautājumus par Baltijas jūru, ostām, ezeriem un zivīm.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 29.05.2012.
Autore: IEVA VILNĪTE,
Brāļu Jurjānu memoriālā muzeja „Meņģeļi" vadītāja
AUTORES foto