Gulbenes sporta centrā 6. aprīlī aizvadīts XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku pūtēju orķestru modelēšanas koncerts “Tā radās skaņa”.
Koncertā piedalījās pūtēju orķestri no Vidzemes un Latgales novadiem. Kopumā tie bija 18 kolektīvi, un koporķestrī muzicēja 565 dalībnieki.
Starp visiem spēlēja arī J. Norviļa Madonas mūzikas skolas pūtēju orķestris "Vivo" (diriģenti Arturs Kloppe un Gaitis Jānis Pujāts). Atgādināšu, ka 1. martā orķestru skatē mūsu kolektīvs B grupā ar 42,12 punktiem ieguva I pakāpes diplomu.
Modelēšanas koncerti paredzēti kā pieturas punkti, lai mākslinieki saprastu un izmēģinātu, kā vislabāk sagatavoties lielajam koncertam XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laikā, kas notiks 2025. gada 10. jūlijā Rīgā. Par koncerta māksliniecisko koncepciju un režiju šoreiz modelēšanas norisē gādāja Valsts izglītības satura centrs, režisore Inga Krišāne, vecākais eksperts Egils Šķetris.
16.04.2024.