Šovakar pulksten 19 Madonas muzeja izstāžu zālēs labas mūzikas cienītājiem dota ekskluzīva iespēja noklausīties Spīķeru kvarteta koncertu „Šūberts un Vasks".
Tas, ka kvarteta mūziķi – Marta Spārniņa, Anti Kortelainens, Ineta Abakuka, Ēriks Kiršfelds – ir izcilības, īpaši nav jāuzsver – mūziķu darbs runā viņu vietā.
– Šoruden sanācis daudz koncertēt ar dažādām programmām: pagājušajā nedēļā bijām Polijā, kur kopā ar Spīķeru kvartetu piedalījāmies festivālā „Varšavas rudens". Festivāls piedāvāja iespaidīgu poļu un pasaules laikmetīgās mūzikas panorāmu, desmit dienu garumā (20.-28. septembris) notika koncerti, zinātniskās konferences, grāmatu prezentācijas, meistarklases. Šīs nedēļas laikā gatavojām savu programmu, ko izpildījām festivāla noslēguma dienā Latviešu mūzikas koncertā, un katru dienu apmeklējām vairākus augstvērtīgus koncertus, – laikrakstam pastāstīja Spīķeru kvarteta pirmā vijole Marta Spārniņa (attēlā). – Šonedēļ savukārt gatavojam programmu koncertam Madonā. Pēc nedēļas – 12. oktobrī – paredzēta uzstāšanās Rīgā, festivāla „Skaņu mežs 2013" ietvaros. Pēc tam Mazajā ģildē sekos Rudens kamermūzikas festivāla noslēguma koncerts, kur kopā ar kvartetu muzicēs Londonas Filharmoniskā orķestra 1. čells Kristīne Blaumane. Katrā no šiem koncertiem ir atšķirīgs repertuārs, līdz ar to ir ļoti saspringts darbs, lai apgūtu visu nepieciešamo.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 04.10.2013.
Autore: INESE ELSIŅA