Gulbenē no 22. līdz 29. jūlijam notiek III Starptautiskais mākslas plenērs „Mana Vidzeme. Basām kājām".
Plenērā piedalās 12 profesionāli mākslinieki no Latvijas, Gruzijas, Lietuvas, Anglijas un Ķīnas.
Plenēram pieteikušies arī gleznotāji no Madonas puses – Maija Jakoviča un Valērijs Baida, kuru izstāde pirms dažiem gadiem bija skatāma Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā.
Plenēra atklāšanā notika sarunu vakars "Basām kājām", kura viesi bija dramaturgs Lauris Gundars, aktrise Anna Putniņa, Cēsu tautas teātra režisore Edīte Siļķēna un mūziķis Gregs jeb Grigorijs Gorodko.
Viena no plenēra darba dienām tiks veltīta mākslinieka Voldemāra Irbes (1893-1944) jeb tautā saukta Baskāja Irbīša 125 jubilejas atcerei ar gleznošanu pasteļu tehnikā.
Plenēra noslēgumā Sarkanajā pilī tiks iekārtota izstāde, tikšanās ar māksliniekiem, un izstādes atklāšana plānota 28. jūlijā plkst. 12.20 Vecgulbenes muižas parkā.
25.07.2018.