No 27. jūnija līdz 2. jūlijam Valmierā notiek akvarelistu un grafiķu plenērs.
Plenēra tēma ir „Pilsēta cilvēkā". Organizatori ar mākslinieku palīdzību vēlas izpētīt Valmieru kā personību, caur cilvēciskā rakstura, ainavu un īpašību prizmu.
Palēnām šo aktivitāti organizatori cer izveidot par Latvijas akvarelistu un grafiķu rezidenci, atverot ceļu uz starptautiska līmeņa plenēru.
Valmieras akvarelistu un grafiķu plenērs noslēgsies 2. jūlijā Kārlienas pagalma svētkos, kad no pulksten 12 līdz 18 mākslinieki vadīs radošās darbnīcas un meistarklases. Pulksten 18 galerijas „Laipa" izstāžu zālē tiks atklāta Valmieras akvarelistu un grafiķu plenēra darbu izstāde.
Valmieras mākslas plenērs ir pirmais no trim Vidzemes ainavas glezniecības plenēriem. Jūlija beigās mākslinieki dosies uz Gulbeni, savukārt augustā jau tradicionāli atklās, ko ainaviski skaistu slēpj Rauna.