Gada pirmajās dienās – no 4. līdz 6. janvārim – Latvijas mūzikas skolu bērnu un jauniešu kameransambļu dalībniekiem un skolotājiem atbalsta fonds „Muzicējam kopā ar draugiem" sadarbībā ar Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolu rīkoja „Ziemas meistarklases 2013".
Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolu meistarklasēs pārstāvēja vijoļspēles skolotāja Inese Freija un viņas audzēknes – vijoļspēles 7. klases skolnieces Gundega Elīza Viļčevska un Lauma Zariņa, kā arī čella skolotāja Iveta Graubiņa.
Meistarklašu darba kārtībā tika ietvertas lekcijas par aktuālām tēmām darbā ar kameransambļiem; atklātās stundas – meistarklases, ko vadīja ievērojami kamermūziķi un pieredzējuši pasniedzēji: Gunārs Larsens (vijoļspēles un kamermūzikas profesors; Lozanna, Šveice), Jānis Maļeckis (pianists, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija; Rīga, Latvija), Mārcis Kuplais (čellists, Biningenes-Botmingenes mūzikas skola; Bāzele, Šveice) un Kaspars Bikše (psihologs, pedagogu tālākizglītības kursu lektors; Rīga, Latvija), kā arī profesoru, pedagogu un audzēkņu koncerti. Kopīgi bija iespēja apmeklēt Džoakīno Rosīni operu „Seviļas bārddzinis" Latvijas Nacionālajā operā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.01.2013.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto