2011. gada pavasarī ar diriģenta Mārtiņa Berga iniciatīvu Ventspilī tika noorganizēta Kurzemes kamerorķestru saspēle.
Apzinot tobrīd visus reāli darbojošos bērnu orķestrus – Priekules mūzikas un mākslas skolas kamerorķestri, Ernesta Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas kamerorķestri, Ziemeļkurzemes kamerorķestri, Ventspils mūzikas vidusskolas kamerorķestri – un aicinot tos uz kopāspēlēšanu, tika ielikti pamati tradīcijai reizi gadā veidot Kurzemes kamerorķestru festivālu. Tas līdz šim noticis piecas reizes: Ventspilī, Rojā, Priekulē, Kuldīgā, Tukumā, iezīmējot principu katru gadu mainīt festivāla norises vietu. Tādējādi pamazām tiek apceļotas visas Kurzemes un arī citu reģionu pilsētas.
Aizvadītajos piecos gados festivālā līdz ar minētajiem orķestriem ir piedalījies arī Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas vijolnieku ansamblis, Tukuma mūzikas skolas vijolnieku ansamblis un Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas kamerorķestris.
18. martā pulksten 16, ar vienu kāju izkāpjot no vēsturiskā Kurzemes novada, sestais Kurzemes orķestru festivāls ritēs Dobeles pilsētas kultūras namā. Tajā piedalīsies Priekules, Mārupes, Kuldīgas mūzikas skolu kamerorķestri, Ziemeļkurzemes kamerorķestris, un pirmo reizi viesosies arī Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas simfoniskais orķestris. Katrs no šiem kolektīviem sniegs nelielu priekšnesumu. Savukārt koncerta noslēgumā, vienojoties aptuveni 150 cilvēku lielā, grandiozā koporķestrī, jaunie mūziķi atskaņos skaistus un pazīstamus skaņdarbus, tādējādi priecējot koncerta klausītāju sirdis.