Lepojamies ar mūsu talantīgo un neatlaidīgo kolektīvu — Madonas zaļo kori un viņu līderi Helviju Fiņķi, kas televīzijas šovā “Koru kari” izcīnīja godpilno trešo vietu.
Un kaut sirds sacīja, ka madoniešiem jābūt pirmajiem, bronza patiesi ir ievērojams sasniegums un apliecina gan kora muzikālo kvalitāti, gan spēcīgo kopības garu un skatītāju atbalstu visā Latvijā. Par to vēstīja arī atkārtoti iegūtie 1000 eiro no šova finansiālā atbalstītāja "Primero".
Šova norisēs un iesākumā – visu desmit kolektīvu uznācienos Madonas zaļais koris demonstrēja daudzveidīgu repertuāru, radošu pieeju un spridzinošu atdevi ik priekšnesumā. Fiņķa un viņa komandas uzstāšanās bija ne tikai muzikāli augstvērtīga (progress, kā reperis dziedāja 3. maija vakarā!), bet arī noslīpēta, pārsteidzoša un aizkustinoša, atspoguļojot Madonas puses identitāti un cilvēku sirdsdegsmi. Tieši šī patiesā enerģija un jaunrade ļāva korim izcelties spēcīgajā konkurencē un iegūt skatītāju simpātijas. Īpašu krāsu piešķīra arī devīze – "Kas nebauda, tas nav no Madonas", kļūstot par sava veida vizītkarti un iemiesojot gan dziedātāju dzīvesprieku, gan piederības sajūtu mūsu novadam.
Kaut līdz uzvarai pietrūka pavisam nedaudz, trešā vieta ir sasniegums, ar ko domās mēs visi metam gaisā Fiņķi un katru šī kolektīva dalībnieku! Šovs ir pierādījums faktam, ka neatlaidīgs darbs, talants un savstarpējs atbalsts spēj nest augļus visplašākās auditorijas priekšā un Madonas vārds skan jo skaļi pār deviņi novadiņi. Jāpiebilst, ka trešās vietas ieguvēji uzstāsies arī šova finālā, jo uz skatuves kā viesi 10. maijā kāps visi kori, kuri nokomplektējās šova "Koru kari" piektajā sezonā.
Lai klausītāju mīlestība ieskauj un pavada Madonas zaļo kori un viņu līderi Fiņķi vēl ilgi un laimīgi!
08.05.2026.