7. jūnijā pulksten 14 Madonas pilsētas svētku ietvaros tiks atklāta izstāde „Madonas tēlotājmākslas studijai – 40".
Studija Madonā darbojas kopš 1975. gada, kad to izveidoja tikko Mākslas akadēmiju beigušais mākslas pedagogs Jānis Simsons. Pēdējos 20 gadus kolektīvu vada Līga Kalniņa – brīnišķīga un nesavtīga skolotāja, Jāņa Simsona līdzgaitniece.
Studijas dalībnieku darbi izstādē sniegs ieskatu kolektīva radošajās veiksmēs un sasniegumos teju visu pastāvēšanas gadu garumā, jo vairāk tāpēc, ka studijā joprojām darbojas arī pirmie tās dalībnieki – Velta un Jānis Ruņģi, Dzidra Lapsa, Agita Auziņa, Rita Jakovele, Ausma Piroga.
Neoficiālā jubileja
– Studijai, mākslas skolai un Jāņa Simsona darbībai Madonā tuvojas jubileja, – aicināta uz sarunu, uzsvēra Līga Kalniņa. – Oficiālā jubileja būs 2015. gadā, bet šogad ir studijas neoficiālā jubileja, jo Jānis Simsons Mākslas akadēmiju beidza 1974. gadā un tad arī uz Madonu atbrauca. Viņš savāca cilvēkus – pieaugušos un skolēnus -,
kas vēlējās zīmēt un gleznot, un nodibināja tēlotājas mākslas pulciņu. Gadu viņi strādāja kopā, bet pa to laiku Jānis sarunāja telpas tagadējās Madonas pilsētas 2. vidusskolas sākumskolas bēniņos, pats šīs telpas izremontēja, un vasarā viņam pievienojās dzīvesbiedre Daiga Simsone. Daiga bija pabeigusi gleznotājus Mākslas akadēmijā, skolas pedagogu saimei pievienojās arī tekstilmāksliniece Inese Jakobi, un 1975. gada rudenī darbu uzsāka Madonas mākslas skola. Pieaugušie savukārt turpināja strādāt tēlotājmākslas studijā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 03.06.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto