1. jūlijā Rīgas 6. vidusskolā notika XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Pūtēju orķestru konkurss.
Jāņa Norviļa Madonas Mūzikas skolas pūtēju orķestris "Vivo" XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku pūtēju orķestru konkursa B grupā ar 44,96 punktiem ieguva I pakāpi. Kolektīva diriģenta zizli no Artura Kloppes ir pārņēmis Juris Vītiņš.
Pūtēju orķestru konkursa galvenais uzdevums bija labi sagatavoties pūtēju orķestru koncertam "Tā radās skaņa" un pūtēju orķestru programmai Svētku Noslēguma koncertā.
Konkursā visi orķestri piedalījās grupās pēc izpildāmo skaņdarbu grūtības pakāpēm – augstākā, vidējā un zemākā.
Saskaņā ar konkursa nolikumu katrs kolektīvs konkursā atskaņoja obligāto skaņdarbu, izlozes skaņdarbu no Svētku repertuāra un brīvas izvēles skaņdarbu. Obligātais skaņdarbs B grupā bija Aivara Krūmiņa "Vienmēr kopā", izvēles skaņdarbs mūsu pilsētas kolektīvam – Alfrēds Rīds "Mazā koncertsvīta", izlozes skaņdarbs – Kazis Daugela "Caur Viļņas pilsētu".
Pūtēju orķestrus vērtēja starptautiska žūrija. Tās priekšgalā – komisijas priekšsēdētājs, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors Jānis Retenais; komisijas pārstāvji: Lietuvas Mūzikas akadēmijas profesors, komponists un aranžētājs Kazys Daugela, Saues Mūzikas skolas metāla pūšamo instrumentu nodaļas pasniedzējs un pūtēju orķestra diriģents Harry Illak, Latvijas Nacionālo bruņoto spēku štāba orķestra diriģents Guntis Kumačevs un Valsts izglītības attīstības aģentūras pūtēju orķestru ekspertu komisijas pārstāvis, diriģents Pēteris Rudzītis.
04.07.2025.