Sestdien, 27. oktobrī, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notiks XII Baltijas valstu pūtēju orķestru diriģentu un ansambļu vadītāju forums.
Foruma mērķis ir aktualizēt kolektīvās muzicēšanas nozīmi, tradīcijas un pieredzi Baltijas valstīs. Tā darba kārtībā ir meistarklases, radošas tikšanās, mūzikas instrumentu un nošu izstāde, pūšaminstrumentu un ansambļu koncerti. Foruma meistarklašu vadītāji un viesdiriģenti būs mūzikas speciālisti no Latvijas un ārzemēm.
XII Baltijas valstu pūtēju orķestru diriģentu un ansambļu vadītāju foruma atklāšanā stundu garu programmu sniegs Madonas pūtēju orķestris Andreja Cepīša (attēlā) vadībā. Koncerts sāksies pulksten 10, un, kā atklāj kolektīva mākslinieciskais vadītājs diriģents Andrejs Cepītis, orķestris spēlēs gan baroka laika mūziku, gan klasiku, gan mūsdienu komponistu skaņdarbus.
– Mums šis uzaicinājums spēlēt tik prestižā pasākumā ir liels gods. Tie, kas sestdien esat Rīgā, laipni lūgti atnākt un paklausīties! – aicina mūsu reģiona spožākā amatiermākslas kolektīva – Madonas pūtēju orķestra – vadītājs.
Piebildīšu, ka Andrejs Cepītis pamatoti lepojas ar savu orķestri, jo mazpilsētas kolektīvs šovasar aizvadītajos Latvijas valsts simtgades Dziesmu un Deju svētkos atkārtoti izcīnīja 1. vietu svētku finālskatē, un to kā augstvērtīgu vienību izcēla gan žūrija, gan citu pūtēju orķestru diriģenti un klausītāji.
Madonas pūtēju orķestrī šobrīd spēlē 42 dalībnieki – lielākā daļa no viņiem ir Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas absolventi un tagadējie audzēkņi – skolotāja Artura Kloppes, Artūra Grandāna un Andreja Cepīša skolēni.
Taujāts, kad orķestra uzstāšanos dzirdēsim Madonā, diriģents vēsta, ka jau pavisam drīz – valsts svētku priekšvakarā 17. novembrī pulksten 16 Madonas kultūras nama pūtēju orķestris spēlēs svētku koncertā savās mājās.
26.10.2018.