Ir paziņoti Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons ‘24” nomināciju pirmie piecinieki katrā nominācijā.
Visvairāk nomināciju – piecas – saņēmuši Madonas novadnieks Fiņķis un Patrisha par dziesmu "Raķešu zinātne", kas nominēta kā gada dziesma, radio hits, videoklips, straumētākais ieraksts ar "Elektrum" un "Elvi" dziesma. Četras nominācijas ieguvušas grupas "Astro‘n‘out" un "Singapūras satīns", bet pa trim nominācijām saņēmuši "Sudden Lights", "Instrumenti" un Dons.
Šogad "Zelta mikrofons ‘24" vērtēšanai iesniegti kopskaitā 478 pieteikumi: 163 albumi (pērn 156), 134 dziesmas (pērn 111), 120 videoklipi (pērn 111), 46 debitanti (pērn 45) un 15 koncertieraksti video formātā (pērn 7).
Balvu par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā saņems grupa "Credo".
Prieks, ka Starpžanru un instrumentālās mūzikas albuma kategorijā minēts arī novadnieks Mārcis Auziņš ar albumu "Citādi citāti", kā arī Ieva Kerēvica ar albumu "Romantika". Klasiskās un vokālās mūzikas albuma kategorijā minēts "Still Nature" – novadnieks Kārlis Auziņš / Rihards Plešanovs. Labākais koncertieraksts video pretendentu vidū minēts "Grupa Lupa feat. Sinfonietta Rīga" – modernā džeza grupa "LUPA", kurā spēlē Andris Buiķis, un Valsts kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" diriģenta Normunda Šnē vadībā.
"Zelta mikrofona ‘24" ceremonija notiks 8. martā, pasākumu un konferenču centrā "Atta Centre". Ceremoniju vadīs Madonas novadniece Sanda Dejus un Mārtiņš Spuris.
23.01.2024.