Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Madonas novada „Dziesmu „Spietam” — 30” uz kinoteātra „Vidzeme” lielā ekrāna

Redakcija

Autors • 21.11.2022.

Burtu lielums

Lai caur tevi gaisma iet,
Tikai tumsu aizslēdz ciet…
(M. Zālīte)

Pirms vairāk nekā trīsdesmit gadiem kādreizējās Madonas novadnieces, „Spieta" aizsācējas Latvijā – Ingas Utenas uzrunāta, dziedošo-muzicējošo ģimeņu „Spieta" himnai vārdus rakstīja dzejniece Māra Zālīte, kuras nozīmīgu jubileju atzīmējam šogad visā Latvijā.

Nedaudz vēlāk komponists Imants Kalniņš Māras Zālītes vārdiem uzrakstīja mūziku. Tā „Dziesmu spiets" kā himna dziedošajām-muzicējošajām ģimenēm skanējusi un skan visā Latvijā caur gadu desmitiem.
Tā kā Madonas novada „Spiets" ir bijis viskuplākais (30 gadu laikā vismaz vienreiz uz skatuves „Spieta" pasākumos kāpušas aptuveni 50 ģimenes), pamazām rūpes par Latvijas „Spietu" nonāca manā sirdī. Ne velti dēls Jānis teica, ka tas ir mammas sirdsdarbs.
Vislatvijas „Spieta" nozīmīgo jubileju paspējām nosvinēt vēl pirms pandēmijas, taču Madonas novada trīsdesmitgade tiks atzīmēta 26. novembrī, parādot uz kinoteātra "Vidzeme" lielā ekrāna dokumentālo videostāstu „Dziesmu „Spietam" – 30". Vēlreiz patiesa cieņa un pateicība Kārlim Kumsāram par kopdarbu, veidojot šo gandrīz divu stundu garo muzikālo stāstu.
Lai pieminam pirmā Madonas rajona „Spieta" veidotājus Arti Kumsāru, Moniku Briezi, kuri nu jau mēro aizsaules ceļus.
Taču mūsu „Spiets" turpina skanēt caur kultūras un izglītības darbinieku veikumu. Viņi izglīto audzēkņus no muzikālām ģimenēm, pateicoties daudzajiem dziedošo-muzikālo ģimeņu atbalstītājiem un palīgiem pasākumos.
Atnāciet! Pakavēsimies atmiņās par mūsu un citu Latvijas novadu lielajiem un mazajiem ģimeņu koncertu dalībniekiem. Katrs no viņiem ir bijis publikas iemīļots, katrs no viņiem nesis prieku saviem skatītājiem un klausītājiem.
Pasākumi ar laiku tika veidoti kā tematiski koncertuzvedumi, kas deva iespēju tikties ar dziedātāja Jāņa Zābera tuviniekiem, aktrisi Olgu Dreģi, kinorežisoru Jāni Streiču. Līdz ar to pasākumus kuplināja vairāki deju kolektīvi, atceroties arī to bijušos vadītājus Dzidru Rubeni, Andri Ezeriņu. Tā varētu turpināt nebeidzami. Esmu ļoti pateicīga pasākumu vadītājiem Kristapam Šķēlam, Aigaram Novikam, tagad jau profesionālajam aktierim Matīsam Budovskim, savam mazdēlam Kristapam Eduardam Kļaviņam, Dairim Virkstenim un citiem. Solistiem, kas kuplināja pasākumus, – Didzim Melderim, Ilzei Rijniecei, Arvim Petkunam, Ritai Petkunei un citiem mīļš paldies. Bet jo īpašs paldies visām mūsu un citu novadu dziedošajām-muzicējošajām ģimenēm, kuras ar vislielāko atdevi un savu talantu priecē visus, jo dziedāšana taču ir mūsu tautas neatņemama sastāvdaļa. Tā saturējusi mūsu tautu un dzimtas laikmetu griežos. Ne velti jau daudzus gadus „Spiets" Madonas novadā ritējis novembrī – valsts svētku mēnesī, apliecinot visu mūsu pašvērtības apziņu.
Pasākumā būs skatāma „Spieta" darbības izstāde, bet ievadā izskanēs muzikāls sveiciens, ko sniegs gan zināmi, gan Madonas „Spietā" vēl neiepazīti dziedātāji. Tas lai paliek pārsteigums. Lai mums visiem mīļa un gaiša atkalredzēšanās, nesot gaismu cauri adventa laikam līdz pavasarim! Sirsnīgi aicinām visus atbalstītājus, interesentus, savus klausītājus un skatītājus. Pasākums ir bez maksas. Ieejas kartes lūdzam izņemt Madonas kultūras nama kasē.

ANITA KĻAVIŅA,
dziedošo-muzicējošo ģimeņu
„Spieta" vadītāja

22.11.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px