Nākamajā trešdienā, 18. oktobrī, pulksten 11 Madonas novada bibliotēkā — klātienē un paralēli arī tiešsaistē no Madonas novada bibliotēkas Facebook konta — būs iespēja sekot līdzi reģionālajai konferencei “Madonā lasa, pēta un raksta”.
Konferences pirmā daļa tiks veltīta tēmai "Madonas novads literatūras pētījumos, rakstnieku dzīvē un daiļradē".
Par Aleksandru Plensneru no Grašu Lejaspakuļiem stāstīs literatūrzinātniece Sigita Kušnere. Filoloģijas doktore Ieva E. Kalniņa referēs par Adīnas Ķirškalnes, Mirdzas Ķempes un Jāņa Sudrabkalna draudzību. Literatūrzinātnieks Viesturs Vecgrāvis atklās Doku Ata saistību ar Madonu, Inčukalnu, Ropažiem un Dzelzavu. Profesors, filoloģijas doktors Benedikts Kalnačs sagatavojis referātu "Blaumaņa Ērgļi, Blaumaņa Vidzeme. Cilvēks, vide un laiks rakstnieka darbos". Tematu "Ezeriņš un Madonas novads" apskatīs tekstu redaktore Sanita Dāboliņa.
Konferences otrā daļa (sākums pulksten 14.30) tiks veltīta diskusijai par teātri cauri laikiem un novadiem. Tajā piedalīsies teātra zinātniece Zane Radzobe un Latvijas Nacionālā teātra aktrise Agnese Budovska.
Uz konferenci īpaši aicināti Madonas novada bibliotekāri, novadpētnieki, kultūras un sabiedriskie darbinieki, bet arī ikviens interesents. Konferences mērķis ir popularizēt Madonas novada kultūrvidi, tās personības izglītības, kultūras un citās radošajās jomās gan vēsturiskā, gan mūsdienu kontekstā. Konferences viens no ieguvumiem noteikti būs novada un radošo personību atpazīstamība, tā rosinās arī citus valsts reģionus izcelt vietējo kultūras un izglītības jomu darbinieku devumu.
Pasākumu organizē Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības centrs un Madonas novada bibliotēka.
13.10.2023.