Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas Laimas zālē rīt, 29. maijā, pulksten 15 notiks koncerts ar izcilu mūziķu piedalīšanos un neparastu koncepciju – putnu videoprojekcijām koncerta laikā.
Koncertprogramma ir aizraujošs stāsts par putniem – tajā būs iespēja vērot putnu fotogrāfijas mijiedarbībā ar mūziku. Klausītāji varēs redzēt ainas no dzērvju dzīves, gugatņiem un citiem.
Koncertstāstu veidojušas trio „NYX" dalībnieces – vijolniece Tatjana Ostrovska, flautiste Anete Toča un pianiste Ieva Sarja – sadarbībā ar izcilo klarnetistu Intu Dālderi un ornitologu, video speciālistu Edgaru Dzeni. Koncertā izskanēs A. Onegera, J. Karlsona, D. Mijo, A. Kalēja un A. Pjacollas mūzika. Uz ekrāna būs redzamas mūzikai atbilstošas Edgara Dzeņa fotogrāfijas.
Trio „NYX" dibināts 2011. gadā, tajā apvienojušās trīs pieredzējušas kamermūziķes – vijolniece Tatjana Ostrovska, flautiste Anete Toča un pianiste Ieva Sarja, kuras koncertējušas ne tikai Latvijā, bet arī Londonā Vestminsteras katedrāles zālē un Gibraltārā Konventa zālē. Klarnetists Ints Dālderis ir 2002. gada Lielās mūzikas balvas ieguvējs, koncertējis vairākās Eiropas valstīs. Savukārt Edgars Dzenis ir diplomēts ornitologs, kopš 1999. gada – Latvijas Ornitoloģijas biedrības biedrs. Paralēli tam strādā kā videoinženieris. E. Dzenis ir TV raidījuma „Starp putniem un cilvēkiem" (LNT, 2016) un „Ar putniem…" (Re:TV, 2017) operators, piedalījies šo raidījumu tapšanā arī kā montētājs un producents.
28.05.2019.