Septembris ir Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja septiņdesmit pirmās dzimšanas dienas mēnesis.
Svētku priekšvakarā – 16. septembrī – Latvijas Muzeju padome apstiprināja atzinumu par Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja atkārtoto akreditāciju. Muzeja darbības un attīstības stratēģiju nākamajiem pieciem gadiem ir apstiprinājusi Madonas novada pašvaldība un Latvijas Muzeju padome.
– Ar novada pašvaldības atbalstu esam saņēmuši telpas bijušajā Sarkaņu pamatskolā etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu kolekcijas izvietošanai. Pakāpeniski iekārtosim apmeklētājiem skatāmas tematiskās priekšmetu krātuves ar zemkopības, mežkopības, kokamatniecības, aušanas, podniecības, kalšanas, ādas apstrādes, piena ieguves, maizes cepšanas piederumiem, iedzīves priekšmetiem, kā arī izvietosim eksponātus, kas saistīti ar Sarkaņu pagastu un tā ļaudīm, – jaunāko darbu sarakstā iezīmē muzeja direktore Līvija Zepa. – Paldies visiem, kas atbalsta muzeju un sekmē tā izaugsmi! Priecāsimies par katru apmeklētāju un eksponātu.