No 28. septembra līdz 16. oktobrim Latvijā norisinās „Latvijas Koncertu" rīkotais Rudens kamermūzikas festivāls.
Tā ietvaros 4. oktobrī pulksten 19 Madonas muzeja izstāžu zālēs dzirdēsim Spīķeru kvarteta atskaņoto Franča Šūberta Stīgu kvartetu un Pētera Vaska Piekto stīgu kvartetu.
Spīķeru kvartets ir savienība mūzikā, kas kopā muzicē kopš 2011. gada. Kvartetā spēlē orķestra „Sinfonietta Rīga" koncertmeistare Marta Spārniņa, Anti Kortelainens, Ineta Abakuka un Ēriks Kiršfelds. Kvarteta nosaukums patapināts no tā galvenās mītnes – Spīķeru koncertzāles. Kvarteta repertuārs ir daudzveidīgs un aptver laika posmu no Vīnes klasikas pērlēm līdz mūsdienu partitūrām. Īpašu vietu repertuārā ieņem latviešu komponistu stīgu kvarteti un to popularizēšana visos veidos.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 01.10.2013.
Materiālu publicēšanai sagatavoja
INESE ELSIŅA