19. septembrī Alojā tika svinēti svētki "Gaismu sauca", kas veltīti dzejnieka Ausekļa 165. dzimšanas dienai.
Uz svētkiem devās arī Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas koris diriģentes Ijas Voiničas vadībā.
Pēc rīta koncertiem svētku kulminācija bija dziesmu jaunrades konkursa "Kas mēs bijām, būsim, esam" fināls. Koncerts, kura nosaukums bija "Lai top!", notika Alojas Ausekļa vidusskolas sporta halles zālē. Tajā 16 mūzikas skolu kori no Madonas, Salaspils, Rīgas, Ādažiem, Aizkraukles, Vecumniekiem, Strenčiem, Smiltenes, Alojas, Saulkrastiem, Cēsīm, Valmieras un Jelgavas izpildīja konkursā godalgotās dziesmas un kopā ar Latvijas Kultūras akadēmijas jaukto kori "Sōla" un Ādažu mākslas un mūzikas skolas kamerorķestri – Jāzepa Vītola dziesmas ar Ausekļa vārdiem "Beverīnas dziedonis" un "Gaismas pils", kā arī konkursam veltītos darbus – Selgas Mences dziesmu ar Kārļa Skalbes vārdiem "Saulīte" un Uģa Prauliņa dziesmu ar Ausekļa vārdiem "Latvju tautas rīts". Ausekļa dzejoli "Dievozolu trijotne" runāja Jānis Streičs, koncertu vadīja mūzikas žurnālists Orests Silabriedis. Apvienotos korus diriģēja Aira Birziņa, Ija Voiniča, Liene Batņa un Kaspars Ādamsons.
Pēc koncerta no Alojas vidusskolas pa Ausekļa ielu svētku dalībnieki devās sveču Gaismas ceļā uz Ausekļa atdusas vietu Alojas kapsētā, kur klausījās dzejniekam veltītus dzejoļus un Katvaru pagasta pūtēju orķestra "Pociems" muzicēšanu.
– Alojā ir laba aura, tāpēc katru gadu ar mūzikas skolas kori turp braucam, – uzsvēra Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas kora diriģente Ija Voiniča. – Arī šoreiz koncerts un gājiens sveču gaismā bērniem bija liels pārdzīvojums.