Patiesu svētku izjūtu visiem, kuri 8. martā Madonas kultūras namā bija ieradušies baudīt lielisku mūziku, radīja kamerorķestra „Kremerata Baltica" un pianista Andreja Korobeiņikova koncerts.
Koncerta pirmajā daļā izskanēja Franča Šūberta kvartets Quartettsatz un romantiskais Frederika Šopēna 2. klavierkoncerts, otrajā daļā – Mečislava Veinberga klavieru kvinteta apdare kamerorķestrim.
Kā zināms, kamerorķestri „Kremerata Baltica", kļūdams par tā māksliniecisko vadītāju un solistu, 1997. gadā radīja pasaulslavenais vijolnieks Gidons Krēmers. Kamerorķestrī muzicē Baltijas valstu jaunie mūziķi, un Madonā „Kremerata Baltica" uzstājās kopā ar atzīto Krievijas pianistu Andreju Korobeiņikovu. Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu „Kremerata Baltica" Latvijā kopumā atskaņoja trijos koncertos – Rīgā, Rēzeknē un Madonā.
Koncerts Madonas kultūras namā bija apliecinājums tam, ka laikmets, kad uz viļņa ir diktators diriģents, tuvojas beigām. To rāda arī daudzu citu Eiropas un ASV orķestru iekoptā prakse vienoties teicamā saskaņā bez maestro palīdzības. Protams, žēl, ka Gidons Krēmers Madonā neieradās, bet viņa vadītā kolektīva izpildījums vilties nelika.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 14.03.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
IMANTA PULKSTEŅA foto