Uz vienas rokas pirkstiem skaitāmi tie koncerti, ko pēdējā pusgadā Madonā varam klausīties klasiskās mūzikas zīmē. Lai gan valsts mēroga plašsaziņas līdzekļos ne reizi vien esmu dzirdējusi komplimentu, cik izcilu auditoriju akadēmiskās mūzikas laukā Madonā izaudzinājis Artis Kumsārs (un to vērojusi arī pati), šai auditorijai baudījums tiek piešķirts aizvien mazāks.
Pilsētas afišā zaļā gaisma tiek degta šlāgerim un popmūzikai, masu kultūrai un bieži vien – bezgaumībai (lai atceramies estrādes piedāvājumu aizvadītās vasaras sezonā).
Jo vairāk tāpēc priecē ziņa, ka 6. novembrī pulksten 19 Madonas kultūras namā uzstāsies Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO).
Uzstāšanās notiks orķestra Latvijas koncerttūres ietvaros (par simbolisku biļetes cenu), programmā skanēs Volfganga Amadeja Mocarta uvertīra no operas „Figaro kāzas", Pētera Čaikovska „Rokoko variācijas" čellam ar orķestri un Jāņa Ivanova 17. simfonija. Kā solistu dzirdēsim Spīķeru kvarteta sastāvā nesen sastapto Ēriku Kiršfeldu (čells). Pie orķestra diriģenta pults – Atvars Lakstīgala.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.10.2013.
Autore: INESE ELSIŅA