Sestdien, 17. jūlijā, Spilves lidlaukā notiks Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) tradicionālais Lielais izlaidums.
Arī šogad epidemioloģisko ierobežojumu dēļ izlaidums risināsies auto jeb drive-in formātā.
Aptuveni 1000 absolventu, kuri 2020./2021. studiju gadā ieguvuši bakalaura, maģistra un doktora grādu, ieradīsies automašīnās, saņems diplomus un baudīs svētku koncertu.
RTU izvēlējusies drive-in formātu, lai absolventi pēc pusotra virtuālajā vidē pavadītā studiju gada vismaz izlaidumā, kaut atrodoties auto, tomēr varētu izjust kopības sajūtu. RTU absolventiem apsveikuma vārdus teiks universitātes rektors Leonīds Ribickis, tāpat augstas valsts amatpersonas – izlaidumā klātienē piedalīsies izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs.
Sagaidāms, ka pasākuma dalībnieki ieradīsies aptuveni 500 automašīnās.
RTU Lielo izlaidumu atbalsta vairāki uzņēmumi: „inbox.lv", „Tet", „Bite Latvija", „Fiqsy" un vairāki labvēļi.
„Inbox.lv" kādam studentam piešķirs stipendiju studiju turpinājumam RTU, absolventus sveiks arī „Fiqsy" un piedāvās izmantot elektroauto, lai viņi nokļūtu izlaidumā. Savukārt „Bite Latvija" piešķirs balvu -elektrisko skrejriteni – absolventam, kurš savu auto būs izdekorējis visradošāk. Tāpat uzņēmums pasniegs dāvanas par labām un izcilām sekmēm diviem RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes bakalaura un maģistra grāda ieguvējiem.
RTU Lielais izlaidums būs skatāms tiešsaistē rtu.lv, Facebook RTU lapā, kā arī kanālā TV 4 nacionālajā apraides tīklā visā Latvijā.
16.07.2021.