Līdz 23. novembrim Madonas muzeja izstāžu zālēs skatāma izstāde „Leo Kokle – „Atkušņa" romantiķis".
25. oktobrī Madonas muzeja izstāžu zālēs pulcējās gleznotāja Leo Kokles mākslas cienītāji, lai piedalītos izstādes atklāšanā un tiktos ar mākslinieka atraitni, viņa gleznu kolekcijas īpašnieci Terēzi Kokli. Plašāku ieskatu mākslinieka daiļradē sniedza mākslas zinātniece Sarmīte Sīle.
Viņa uzsvēra, ka tik plašu autora darbu kolekciju, kur izlikti iepriekš neredzēti darbi, nav redzējusi arī pati. „Leo Kokle aizgāja agri, bet, acīmredzot juzdams, ka tā var notikt, viņš dzīvoja tik intensīvi, ka izdarīja daudz vairāk, nekā tie, kas nodzīvo līdz 100. Leo Kokle ir gleznotājs un cīnītājs. Savās runās un rakstos viņš cīnījās par jauno mākslinieku statusu, jo 50. gados, kad gleznoja, Kokle bija jauns cilvēks. Viņš bija arī labs draugs, ierosinātājs un ugunskurs, pie kura daudzi gāja sildīties. Ne velti tik ļoti tiek runāts par pirmo pēckara bohēmu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.11.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
AUTORES foto