Cēsu koncertzālē aizvadīts Latvijas kordiriģentu kora koncerts, kas skanēs arī XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku ietvaros.
Koncertā iekļautas gan Dziesmu svētku repertuāra dziesmas, gan pašu koristu – diriģentu – izraudzītās dziesmas.
Šī kora dziedātāji ir profesionāli diriģenti, un Dziesmu svētku laikā koncerta "Diriģents" programma skanēs Mežaparkā, Kokaru zālē. Biļetes uz šo koncertu gan ir jau izpirktas.
Cēsīs kopkori diriģēja Dziesmu svētku virsdiriģenti: Sigvards Kļava, Mārtiņš Klišāns, Andris Veismanis, Aira Birziņa, Ints Teterovskis, Kaspars Ādamsons.
Latvijas kordiriģentu koris pirmoreiz uzstājās Jāzepa Vītola simtpiecdesmitgadē, pēc tam brāļu Kokaru divsimtgadē, bet iepriekšējos svētkos noslēguma koncerts sākās ar šī kora dziedāto Alfrēda Kalniņa dziesmu "Esi sveicināta, saule".
Koncerta "Diriģents" idejas autors un mākslinieciskais vadītājs ir Ints Teterovskis. Tā kā Dziesmu svētku šūpulis ir Vidzemē, ievadkoncerta norisei tika izraudzītas Cēsis. Starp kordiriģentu kora dziedātājiem visvairāk arī ir tieši vidzemnieku.
Dziesmu svētku virsdiriģente Aira Birziņa neslēpj, ka kolēģiem kā koristiem ir stingrākas prasības. Pirms koncerta septiņas stundas esot ritējis mēģinājums, vēl pirms tam katrs dziesmas mācījies individuāli.
Kordiriģenti šī kora mēģinājumā atkal tiksies pirms koncerta Dziesmu svētkos. Tad visiem piepulcēsies ārzemju tautiešu koru diriģenti un koncertu papildinās topošie kolēģi – Mūzikas akadēmijas studenti.
02.06.2023.