Latviešu pianiste Aurēlija Šimkus, kas vairākkārt uzstājusies arī Madonā, par savu otro solo albumu „Bach – Ich ruf' zu dir" ieguvusi prestižo Vācijas mūzikas balvu „Echo Klassik".
Aurēlija Šimkus balvu ieguvusi līdz ar citiem spožiem māksliniekiem, tostarp operdziedātāju Annu Ņetrebko, kura atzīta par gada dziedātāju, un itāliešu tenoru Andrea Bočelli, kurš ieguvis vienu no trīs balvām nominācijā „Klasika bez robežām". Nominācijā „Koncerta ieraksts (20. un 21. gadsimta mūzika)" pie balvas ticis kamerorķestris „Kremerata Baltica".
Savukārt viens no pasaules labākajiem stīgu kvartetiem „Artemis", kurā pirmo vijoli spēlē latviešu kamermūziķe un soliste Vineta Sareika, ieguvis „Echo Klassik" balvu nominācijā „Kamermūzikas ieraksts (19. gadsimta mūzika, stīgu instrumenti)". Visbeidzot čelliste Sola Gabeta par latviešu komponista Pētera Vaska mūzikas ierakstīšanu albumā „Vasks: Presence" ieguvusi balvu nominācijā „Instrumentālists" čellu kategorijā.
Svinīgā balvas pasniegšanas ceremonija un laureātu koncerts notiks oktobrī Berlīnē.