3. jūnijā pulksten 15 Madonā, Saieta laukumā, notiks plenēra „Laisma" dalībnieku darbu izstādes atklāšana.
Starptautiskais mākslinieku plenērs „Laisma" šogad rit no 25. maija līdz 5. jūnijam. Tajā piedalās vairāk nekā 20 autoru, starptautisku elpu dod Lietuvas mākslinieces Ievas Bukomaites (Viļņa) un Dānijas mākslinieces Pias Fonnesbech (Kopenhāgena) piedalīšanās. Kā informē plenēra organizatore Maija Jakoviča, dzīvošana notiek Rēķu kalnā, bet īpaši akcentētā tēma veltīta Madonai. „Gleznojam pilsētu, gleznojam arī ceriņus, lauku mājas, bet papildu akcents tomēr ir pilsētas 90 gadu jubilejai." Akvareļu meistardarbnīcu vada mākslinieks Andrejs Ģērmanis, eļļas – Valērijs Baida. Finansiāli plenēru atbalsta Madonas novada pašvaldība un vietējie uzņēmēji. Pēc plenēra tiks veidota ceļojoša izstāde, atsevišķi darbi tiks dāvāti sponsoriem.
30. maija vakarā plenēra ietvaros notika Filozofu vakars, ko vadīja Ansis Zunde. – Savulaik Aristotelis vērtēja tādas valsts struktūras kā tirāniju, oligarhiju un demokrātiju, Filozofu vakarā nedaudz par to un Platona uzskatiem dzirdējām, – atklāja Maija Jakoviča. – Māksliniekiem ir jāanalizē dzīve, nevar pieņemt kā dogmu, ka demokrātijā viss ir labi. Sabiedrībā jūtams, ka parādās finanšu un politiķu saaugsme, bija vērtīgi paklausīties, ko par varas jautājumiem saka antīkās filozofijas pārstāvji.