Madonas muzeja izstāžu zālēs līdz 15. jūlijam skatāma daudzpusīga izstāde "Kurzemes pieturas".
Mākslinieki no Aizputes, Kuldīgas, Liepājas, Rojas, Saldus, Talsiem, Tukuma, Ventspils skatītājiem piedāvā glezniecības, tēlniecības, grafikas, foto, lietišķās mākslas un video darbu izstādi.
Izstādes kuratore ir māksliniece Guna Millersone, kas veikusi iesniegto darbu atlasi. Pēc izstādes Madonā kurzemnieku darbi ceļos uz Alūksni un Cēsīm, savukārt nākamgad Vidzemes mākslinieki veidos savu darbu kolekciju, kas tiks eksponēta Kurzemes pusē.
Uz izstādes atklāšanu Madonas muzejā ieradās plaša Kurzemes mākslinieku delegācija. Māksliniece Ingemāra Treija "Staram" pastāstīja, ka reģionu apvienojoša izstāde dalībniekiem dod reģiona spēku. "Tā kā Rīgā vairs nenotiek lielās tematiskās "Rudens" izstādes, uz kurām darbus veda mākslinieki no visas Latvijas, veidojusies tāda kā decentralizācija. Latvijas reģionos pilsētas sevi izjūt kā stiprāku vienību, un arī mēs, mākslinieki, apzināmies, ka varam daudz izdarīt, nebūdami Rīgā."
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.07.2012.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto