8. martā pulksten 16 īstenosies kamerorķestra „Kremerata Baltica" un pianista Andreja Korobeiņikova koncerts Madonas kultūras namā.
Labas mūzikas cienītājiem tas liekas kā sapnis, jo kolektīvs galvenokārt muzicē ārzemēs, par sevi liekot sajūsmināties starptautiskai auditorijai.
Kamerorķestri „Kremerata Baltica" 1997. gadā radīja pasaulslavenais vijolnieks Gidons Krēmers, kļūdams par tā māksliniecisko vadītāju un solistu. Kamerorķestrī muzicē ļoti talantīgi Baltijas valstu jaunie mūziķi, kur ikkatrs ir izcils solists.
Madonā „Kremerata Baltica" uzstāsies kopā ar atzīto Krievijas pianistu Andreju Korobeiņikovu, kas savas karjeras laikā uzstājies vairāk nekā 40 valstīs visā pasaulē. Jāpiebilst, ka Baltijas kamerorķestris „Kremerata Baltica" savu Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu Latvijā atskaņos vien trijos koncertos – Rīgā, Rēzeknē un Madonā. Šajā programmā „Kremerata Baltica" klausītājus iepazīstinās ar mūslaiku pianisma zvaigzni – Andreju Korobeiņikovu. Pianists savos 28 gados jau kļuvis par vairāk nekā 20 starptautisku konkursu laureātu, tostarp uzvarējis Rahmaņinova konkursos Londonā un Losandželosā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 04.03.2014.
Autore: INESE ELSIŅA