Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Konkurss “Praulienas ritmi 2” noslēdzies

SARMĪTE LAZDIŅA, Praulienas pagasta pārvaldes kultūras darba organizatore

Autors • 31.10.2016.

Konkurss “Praulienas ritmi 2” noslēdzies
Burtu lielums

Ar rokgrupas koncertu „Laime pilnīga" noslēdzās jauno grupu konkurss „Praulienas ritmi 2".
Pasākums sākās ar Praulienas pagasta jauniešu – Samantas Cerukas, Adrijas Apines, Gintera Kopštāla, Maikla Drobina – un madonieša Armanda Runča sveicienu konkursa dalībniekiem, izpildot grupas „Prāta vētra" dziesmu „Sapnī".

Konkursā piedalījās 15 grupas no dažādām Latvijas vietām. Arī grupu uzstāšanās stili bija dažādi – viegls roks, pop country, pop rock, jazz, postfolk, ambient, alternatīvais roks, indie, folklora, tieši tas šo konkursu veidoja interesantāku.
Pirmo vietu un Praulienas pagasta galveno balvu – dziesmas ierakstu Sandra Sproģa ierakstu studijā – saņēma grupa „Piparmētras" no Ilūkstes. Grupas sastāvā ir sešas skolasbiedrenes, kuras satikās Ilūkstes bērnu un jauniešu centrā un pēc ģitārspēles pamatu apgūšanas nolēma dibināt grupu. Tā ir radījusi savas oriģināldziesmas un jau guvusi labus panākumus vairākos jauno grupu konkursos. Šā gada aprīlī grupa elektroniski izdevusi mazalbumu „Slāpes", kurā iekļautas piecas dziesmas. Konkursā tika izpildītas dziesmas pop-rock, indie stilā. Otro vietu ieguva mūsu pašu grupa no Madonas „Melns uz Balta". Grupa dibināta 2014. gadā. Spēlējusi dažādos festivālos, jauno grupu konkursos, jau nospēlēta kāda balle. Ierakstītas trīs oriģināldziesmas. Trešo vietu ieguva grupa „Higher State of Mind" no Jaungulbenes. Grupa šādā sastāvā sāka spēlēt un nopietni piegājusi mūzikai 2015. gadā. Pēdējais „Burziņš Cesvainē" viņus iedvesmoja uz tālāku attīstību un izvirzīja jaunus un augstus mērķus. Grupas solists uzstāšanās laikā veica vairākus akrobātikas elementus. Šo vietu ieguvēji saņēma naudas balvas.
Žūrijas simpātiju balvu saņēma grupa „Third Party" no Jēkabpils.
Nominācija „Savdabīgākā grupa" tika grupai „Isidora pagalms" no Dzērbenes. Tā uzstājās septiņu dalībnieku sastāvā, kuri spēlēja vairākus instrumentus – blokflautu, metafonu, perkusijas, saksofonu, dažādus sitamos instrumentus, klavieres, akordeonu, ģitāru. Grupai bija arī sava dejotāja – piecgadīgā Māriņa.
Balvas un diplomus saņēma nominācijas: „Labākās bungas"- Armands Runcis („Melns uz Balta" no Madonas), „Labākais bass" – Maikls Drobins („Melns uz Balta" no Madonas), „Labākais solo" – Jana Dudare („Piparmētras" no Ilūkstes), „Labākā ģitāra" – Aleksis Pusts („Pieci" no Gulbenes), „Labākie taustiņi" – Emanuels Fadejevs („Third Party" no Jēkabpils), „Labākais pūtējs" – Annija Briška („Third Party" no Jēkabpils).
Visas grupas saņēma diplomus, pateicības rakstus, Praulienas pagasta pārvaldes un Imanta Pulksteņa sagādātās balvas un lauku labumus, kurus sarūpēja pasākuma sponsori, Antra Gotlaufa un Arnis Auziņš.
Paldies žūrijai: grupas „Bruģis" mūziķim Sandrim Sproģim un grupas „Laime pilnīga" mūziķiem Ervīnam Ramiņam, Elvim Mamedovam, Jānim Olekšam un Mārcim Vasiļevskim par darbu, vērtējot grupu sniegumu. Liels paldies „Ģitāristu sesijas" organizatoram Imantam Pulkstenim, Spodrai Spiridonovai, Praulienas pagasta jauniešu centram un Praulienas skolas pavārēm par sadarbību, organizējot konkursu.
Paldies pasākuma vadītājiem – Lindai Vēzei un Kristeram Rudzītim.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px