No 8. līdz 30. aprīlim Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā bija vērojama izstāde “Iedvesmojies un radi!”, kurā bija skatāmi skolēnu darbi no Cesvaines vidusskolas, Degumnieku pamatskolas, Ērgļu vidusskolas, Liezēres pamatskolas, Madonas pilsētas vidusskolas, Madonas Valsts ģimnāzijas un Varakļānu vidusskolas.
Pēdējā izstādes dienā norisinājās svinīgs pasākums, kurā noskaidrojās konkursa "Iedvesmojies un radi!" uzvarētāji. Konkursu organizēja Madonas un Varakļānu novadu apvienību Tehnoloģiju jomas un Vizuālās mākslas metodiskās apvienības ar mērķi veicināt skolēnu radošo pašizpausmi, fantāziju, praktiskā darba iemaņu nostiprināšanu, dodot iespēju izmantot dažādus mākslas izteiksmes līdzekļus. Konkursa dalībnieki, iedvesmojoties no Latvijas tēlotājmākslas darbiem, radīja savu dizaina izstrādājumu, izmantojot brīvi izvēlētus materiālus. Aplūkojot izstādes darbus, bija vērojams, ka skolēni iedvesmojušies no tādiem māksliniekiem kā Vilhelma Purvīša, Oto Skulmes, Ilzes Laizānes, Kristīnes Luīzes Avotiņas, Elitas Patmalnieces un daudzu citu mākslinieku darbiem, tā paši radot dažādus darbus – gaismas objektus, sienas un telpas dekorus, arī ikdienā lietojamas praktiskas lietas, piemēram, somas.
Skolēnu konkursa darbus vērtēja neatkarīga žūrija: Madonas muzeja Mākslas nodaļas vadītāja Elīna Krupko, Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas direktore Kristīne Šulce un Haralda Medņa kultūrizglītības centra "Dziesmusvētku skola" vadītāja Santa Jaujeniece.
Pasākuma dienā visi konkursa dalībnieki un viņu pedagogi saņēma pateicības, oriģinālāko darbu autori – diplomus.
Diplomu par 1. vietas iegūšanu konkursā saņēma Madonas pilsētas vidusskolas 9.d klases skolniece Estere Mizuka (skolotājs Anatolijs Titovičs), par 2. vietu – Varakļānu vidusskolas 9. klases skolniece Karīna Vingre (skolotāja Lolita Briška), par 3. vietu – Liezēres pamatskolas 9. klases skolniece Elena Mikoviča (skolotāja Vija Puriča).
Savu dizaina darbu darināšanā skolēni ir izmēģinājuši gan dažādas tehnikas, gan dažādus materiālus.
Liels paldies pedagogiem par ieguldīto darbu ar skolēniem, lai viņu darbi varētu nonākt līdz konkursam! Paldies žūrijas komisijai par skolēnu darbu izvērtēšanu! Paldies Madonas novadpētniecības un mākslas muzejam par sadarbību konkursa īstenošanā.
Izstādes noslēgumā pasākuma apmeklētājiem bija iespēja iedvesmoties jauniem darbiem, apskatot citas muzejā esošās izstādes.
Kā atzina paši dalībnieki, konkurss ir izdevies, un cerams, ka būs arī nākamajā mācību gadā!
10.05.2024.