20. septembrī Madonas kultūras namā dažādu paaudžu un stilu dziedātāji piedalījās dziesmu konkursā, kas veltīts Raimonda Paula astoņdesmitgadei.
Projekta autori – Latvijas Televīzija sadarbībā ar kompāniju „MicrecPM" – sešos reģionālajos koncertos visā Latvijā interesentiem piedāvāja iespēju interpretēt kādu no Maestro dziesmām vai skaņdarbiem. Noslēdzošais koncerts īstenojās Madonā, kur izskanēja 21 dziesma un vairāki skaņdarbi. Vakaru vadīja aktieris Rihards Lepers, priekšnesumus papildināja mūziķu grupa Sandra Sproģa vadībā.
– Kopumā žūrijas vērtējums ir ļoti labs tieši mums, – pēc sarīkojuma laikrakstam atklāja Madonas kultūras nama mākslinieciskās daļas vadītāja Ināra Cakule. – No visu citu reģionu konkursiem tālāk virzīts viens priekšnesums, šeit bija noslēdzošais konkurss, un no mums tika paņemti četri priekšnesumu izpildītāji. Visi mākslinieki vērtēti kā radoši, interesanti un kvalitatīvi. Tālāk projektā būs iespēja darboties vokālajai grupai „The sound effect", ko vada Ilze Rijniece, Lolitai Krūmiņai, Artūram Biķerniekam un saksofonistam Valteram Kriškānam.
Dalībnieki, kurus sešos reģionālajos koncertos projekta organizatori izvēlējās kā interesantākos, kā viesi uzstāsies TV spēlē „Mana dziesma", kas sešos raidījumos būs veltīta Raimonda Paula mūzikai.
– Vērtētāji ļoti priecājās par Ilzes Rijnieces aranžējumu dziesmai „Rasa", – vēsta Ināra Cakule. – Tas, kā Ilze ierauga katras dziesmas skanējumu, ir kvalitatīvi un interesanti. Brīnišķīgs žūrijai likās arī Madonas pūtēju orķestris, kas Andreja Cepīša vadībā skanēja gluži kā simfoniskais orķestris. Diemžēl visus numurus paņemt televīzijas ierakstam nav iespējams, tāpēc pieļaujams, ka atsevišķi priekšnesumi parādīsies citos projektos, kas tāpat saistīti ar Raimonda Paula jubileju.
Žūrija izcēla Lolitas Krūmiņas sniegumu un balss iespējas. Lolita Mūzikas akadēmijā turpina mācīties pati un strādā Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolā. Tāpat komplimentus izpelnījās ļaudonieša Artūra Biķernieka sniegums. Iespējams, abiem vokālistiem tiks piemeklēts cits repertuārs un viņi tiks salikti kopā apvienotā priekšnesumā. Talantīgs neapšaubāmi ir arī saksofonists Valters Kriškāns. Viņš televīzijas raidījumā tiks aicināts papildināt citu muzikālo priekšnesumu, kur spēlēs solo partiju.
Koncertu Madonā fiksēja LTV filmēšanas grupa. Iegūtais materiāls nonāks Raimonda Paula un programmas veidotāju rīcībā. Nofilmētais tiks parādīts arī skatītājiem, jo tieši viņi tiks aicināti balsot par savu simpātiju. LTV mājas lapā www.lsm.ltv.lv balsošanai būs atvēlēta nākamā nedēļa. Būsim aktīvi savējo atbalstītāji!